שתף קטע נבחר

בשל מצבו: נדחה גזר הדין של לופוליאנסקי

השופט דוד רוזן החליט שלא למסור את גזר הדין בעניינו של ראש העיר ירושלים לשעבר, שהורשע בלקיחת שוחד בפרשת הולילנד. לופוליאנסקי אושפז אתמול בבית חולים ולא התייצב לדיון. גזר הדין יינתן ב-19 ביוני

העונש יינתן במועד אחר: בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט הבוקר (יום ב') שלא לגזור את עונשו של ראש העיר ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, שהורשע בלקיחת שוחד בפרשת הולילנד. לופוליאנסקי, שחולה בסרטן, אושפז אתמול בבית החולים הדסה עין כרם בבירה ולא התייצב הבוקר לדיון. השופט דוד רוזן קבע כי הדיון בעונשו יתקיים ב-19 ביוני.

 

עוד בחדשות:

אפקט דוד הנחלאווי: ה"לייק" שיסבך חיילים

אם חד הורית הפילה 29 סוחרי סמים

 

במקביל צפוי השופט רוזן לגזור היום את דינו של אברהם פיינר, שהורשע אף הוא בלקיחת שוחד בפרשת הולילנד. בהרשעתו נקבע כי פיינר העביר את כספי השוחד שקיבל למוסדות "בית מלכה", שבהם הוא עובד.

 

כבר בשלב הטיעונים לעונש פנה השופט לנציגי התביעה והודיע להם כי הוא נוטה להקל בעונשם של לופוליאנסקי ופיינר וציין כי הוא שוקל לא לשלוח אותם לכלא. רוזן הסביר אז כי יש להתחשב במצבם הבריאותי של השניים ובכך שלא נטלו שוחד לכיסם הפרטי.

 

גדר הדין נדחה. השופט רוזן, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
גדר הדין נדחה. השופט רוזן, היום(צילום: מוטי קמחי)

במהלך הדיון היום ציין התובע כי אין מניעה לשלוח את לופוליאנסקי לכלא. לדבריו, "אין מניעה ממאסרו בשב"ס. יש תנאים ההולמים את מצבו הרפואי. אסירים במצבו נמצאים בקרבת בית החולים אסף הרופא. הוא יקבל את הטיפול הרפואי וצרכיו ימולאו. יש אסירים נוספים שסובלים מסרטן ומקבלים טיפול לפי הצורך. לקחנו גם את השיקולים הנוספים נוכח התרומה שלו לקהילה ולכן נבקש את החלק התחתון של הענישה".

 

השופט רוזן ציין כי מדובר באמירה לא מבוטלת, אך אמר שעדיין לא הגיע להחלטה. סנגוריו של לופוליאנסקי, עורכי הדין עמוס ון אמדן ושלומית הראל-שוורץ, אמרו בדיון כי חוות הדעת הרפואיות הן מסמכים ביורוקרטים וחסרים. לטענתם, מאסר בפועל יוביל לסכנת חיים. השופט רוזן השיב כי עמדות הרופאים מתקבלות על הדעת.

 

עוד שמונה מורשעים

בחודש שעבר גזר השופט רוזן את עונשיהם של שאר המורשעים בפרשה: ראש הממשלה

 לשעבר אהוד אולמרט נידון לשש שנות מאסר, ראש לשכתו לשעבר שולה זקן נשלחה בהסדר טיעון ל-11 חודשי מאסר, על מהנדס העיר ירושלים לשעבר אורי שטרית נגזרו שבע שנות מאסר ועל מאיר רבין, עוזרו האישי של עד המדינה בפרשה, נגזרו חמש שנות מאסר.

 

כמו כן נגזרו מאסרים של שלוש שנים וחצי על סגן ראש העיר לשעבר אליעזר שמחיוף ועל איש העסקים הלל צ'רני, ומאסרים של שלוש שנים על אנשי העסקים דני דנקנר ואביגדור קלנר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
לופוליאנסקי
צילום: אבי מועלם
עורכי ון אמדן והראל-שוורץ
מומלצים