שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נתניהו עוקץ את לפיד: "אסור שחוסר ניסיון במו"מ ובביטחון יובילו לתוכנית פזיזה"

  ראש הממשלה תוקף ישירות את שותפו לממשלה. יום לאחר שיו"ר יש עתיד קרא לקבוע גבולות מול הפלסטינים, ציטט נתניהו בישיבת הסיעה דברים סותרים שאמר לפיד לפני הבחירות. לאחר מכן עקץ אותו על חוסר ניסיונו

  ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב בצהריים (יום ב') בעוקצנות לתוכנית המדינית שהציג שר האוצר יאיר לפיד, והסביר את שורשיה בחוסר ניסיון רב-תחומי.

   

  "בתחילת דבריי אני רוצה לצטט דברים שנאמרו באוניברסיטת אריאל, לא הרחק בהרצליה", אמר נתניהו בישיבת הסיעה והתכוון לדברים שאמר לפיד עם כניסתו לחיים הפוליטיים. "אסור לנו לחזור על הטעות ההיסטורית של השמאל הישראלי שתמיד מודיע מראש על מה הוא מוכן לוותר וגורם לכך שהפלסטינים רוצים עוד ועוד... לא כך מנהלים מו"מ, בטח לא באזור שלנו".

   

  נתניהו נגד לפיד: חוסר ניסיון ופזיזות    (צילום: עפר מאיר)

  נתניהו נגד לפיד: חוסר ניסיון ופזיזות    (צילום: עפר מאיר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בשלב זה נתניהו שלח עקיצה ללפיד שאתמול הציג תוכנית מדינית שעיקרה קביעת מפת גבולות מוצהרת למדינת ישראל. "אכן אסור שחוסר ניסיון במו"מ וחוסר ניסיון בביטחון יובילו לתוכנית פזיזה שהתוצאה שלה תהיה כמו ההתנתקות", אמר נתניהו. "אני לא עוסק בפרשנות מדינית, אני מופקד ועוסק בביטחון אזרחי ישראל ואמשיך להוביל את המדינה באחריות ובשיקול דעת".

   

  במסמך מדיני שפורסם אמש, הציג לפיד מתווה לצעדים שעל ישראל לגבש באופן מיידי, כולל הקפאת בניה וקביעת גבולות. "גורמי ימין קיצוני דוחפים אותנו לעבר רעיונות הזויים של סיפוח שיובילו אותנו אל האסון הקרוי 'מדינה דו לאומית'", כתב. "אנחנו לא ניתן לזה לקרות. אם לא תוקם מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל, במוקדם או במאוחר יבואו אלינו הפלסטינים, בגיבוי מלא של אומות העולם, ויאמרו לנו: 'הבנו שאתם

  לא מתכוננים לתת לנו מדינה משלנו, אז תנו לנו לפחות להיות אזרחים של ממש'. אם יהיה נסיון לספח אפילו יישוב אחד באופן חד-צדדי יש עתיד לא רק תפרוש מהממשלה - היא גם תפיל אותה".

   

  מוקדם יותר היום, התייחס שר החוץ אביגדור ליברמן לחילופי הדברים הפומביים בין עמיתיו לממשלה, ואמר כי "מה שקרה אתמול, כשארבעה שרים בכירים מופיעים זה אחרי זה וכל אחד מדבר על כיוון מדיני אחר לגמרי, היה מחזה גרוטסקי". לדבריו, "כך לא יכולה להיראות מדיניות של ממשלה. חייבים לחתוך ולאמץ תוכנית מדינית אחת שתחייב את כל מרכיבי הממשלה. אני אומר לראש הממשלה שצריך לעשות זאת בהקדם כי אם לא נעשה את זה ביוזמתנו ניגרר לכך שלא מרצוננו ולא בטובתנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אמיל סלמן, הארץ
  ראש הממשלה נתניהו
  צילום: אמיל סלמן, הארץ
  מומלצים