שתף קטע נבחר

הזוכה בתחרות יזמים צעירים: כילה ניידת

תלמידים בגילאי 14-15 מחטיבת הביניים גוונים בקדימה-צורן פיתחו את ה"מוסקיטון" וזכו במקום הראשון בתחרות ארצית של ארגון "יזמים צעירים". בחודש הבא ייסעו לייצג את ישראל בתחרות בינלאומית שתיערך באסטוניה

המלחמה ביתושים - הדור הבא: בתחרות יזמים צעירים שהתקיימה אמש (ג') בתל-אביב, זכו במקום הראשון תלמידים מחטיבת הביניים גוונים בקדימה-צורן, שפיתחו את ה"מוסקיטון" - כילה מתקפלת-ניידת וקלה לפתיחה המגינה מפני יתושים, חרקים וזוחלים למיניהם. 

 

הכילה מתאימה לשק שינה כך שקהל היעד שלה הוא מטיילים וחיילים הישנים בחיק הטבע, בין אם באוהלים ובין אם תחת כיפת השמיים.

 

 

כילת ה"מוסקיטון" שזכתה במקום הראשון. בתמונה מטה: תלמידי הקבוצה הזוכה (צילום: כפיר סיון ) (צילום: כפיר סיון )
כילת ה"מוסקיטון" שזכתה במקום הראשון. בתמונה מטה: תלמידי הקבוצה הזוכה(צילום: כפיר סיון )

 (צילום: כפיר סיון ) (צילום: כפיר סיון )
(צילום: כפיר סיון )

 

בני הנוער מהקבוצה שזכתה ייסעו בחודש הבא לטאלין, בירת אסטוניה, שם ייצגו את ישראל בתחרות האירופאית של הארגון הבינלאומי "יזמים צעירים". מדובר בארגון הפועל ב-102 מדינות ומאומץ על ידי החברות הגדולות בעולם.

 

בישראל אומץ הארגון מיום הקמתו לפני כ-20 שנה על ידי בנק לאומי. מדי שנה משתתפים בתכנית כ-4,000 בני נוער מכל רחבי הארץ ומכל המגזרים. בני הנוער נחשפים לתהליכי ייצור ומתנסים בשיווק ומכירה וניהול כספים. בתום התוכנית הם מפרקים את החברה, מחלקים את הרווחים ביניהם במידה שהיו כאלה, או שמחליטים על תרומתם לקהילה.

 

קבוצת "פאזל" שזכתה במקום הראשון, מונה 25 תלמידים בכיתה ט' (גילאי 14-15). בשבועות האחרונים, לקראת התחרות, התלמידים אף יצרו קשר עם האגודה למען החייל, במטרה לייצר שיתוף פעולה שיאפשר לרוכשים את ה"מוסקיטון" לתרום את הכילה ישירות לחיילים.

 

במקום השני בתחרות זכתה קבוצת KY ("הכפר הירוק") מבית הספר הכפר הירוק ברמת השרון. חברי הקבוצה פיתחו את PlayEat - ערכת לימוד לתזונה בריאה באמצעות משחקי ילדים. הערכה מספקת מענה כולל לכל שלבי הארוחה ומסייעת להורים להעביר לילדיהם מסרים לתזונה נכונה מתוך רצון והנאה - ולא בכפייה.

 

במקום השני: PlayEat - ערכת לימוד לתזונה בריאה באמצעות משחקי ילדים (צילום: כפיר סיון ) (צילום: כפיר סיון )
במקום השני: PlayEat - ערכת לימוד לתזונה בריאה באמצעות משחקי ילדים(צילום: כפיר סיון )

 

במקום השלישי זכתה קבוצת "גשפנקא" מחטיבת הביניים גוונים בראש העין, שפיתחה את המוצר "קשקשתה": קש סגור משני צידיו הממולא בתרכיז מיץ ממותק בטעמים שונים, בכמות מדודה המותאמת לכוס שתייה אחת.

 

הזוכה במקום השלישי: "קשקשתה" - קש הממולא בתרכיז מיץ (צילום: כפיר סיון ) (צילום: כפיר סיון )
הזוכה במקום השלישי: "קשקשתה" - קש הממולא בתרכיז מיץ(צילום: כפיר סיון )

 

בנק לאומי תומך בפרויקט היזמים הצעירים הן באמצעות תרומה המועברת לארגון, והן בהנחיה וליווי מקצועי של קבוצות הנוער, המתחרים על הקמת חברת סטארט-אפ חדשנית. סניפי הבנק מאמצים את קבוצות היזמים הצעירים ברחבי הארץ ומסייעים להן לנהל את עסקיהן. בנוסף לכך עובדי הבנק משתתפים במתן הנחייה שוטפת והדרכות בנושאים פיננסיים ועסקיים לבני הנוער. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: כפיר סיון
המוצר הזוכה: כילת יתושים וחרקים מתקפלת וקלה לשימוש
צילום: כפיר סיון
מומלצים