שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בשמש ובגשם: נער נשא את אחיו הנכה 64 ק"מ
  נער ממישיגן חיפש דרך להפגין את אהבתו לאחיו הקטן הסובל משיתוק מוחין ויצא עמו למסע כדי להעלות מודעות להפרעה הנוירולוגית. "יש לי אח אדיר"

  אהבת אחים: במשך יותר מ-30 שעות צעד נער בן 14 ממישיגן עם אחיו הקטן על גבו בחום, בקור ובגשם. השניים כמעט התייאשו בדרך, אבל הצליחו לסיים יחד מסע של 64 קילומטרים לטובת העלאת המודעות לשיתוק מוחין.

   

  עוד בחדשות:

  ברזיל כבר מוכנה: חגיגת המונדיאל מתחילה

  אל-קאעידה בדרך ליצירת חליפוּת איסלאמית

   

  האנטר גאנדי הוא תלמיד ומתאבק צעיר ממישיגן. בסוף השבוע האחרון הוא החליט להשתמש בכושר הגופני שלו כדי לעשות משהו עבור אחיו הקטן בריידן. הוא קשר לגבו במנשא את האח בן ה-7, שסובל משיתוק מוחין ושוקל 22 קילוגרם בלבד, והחל לצעוד.

  נחושים לסיים. האנטר ובריידן גאנדי (צילום: AP)
  נחושים לסיים. האנטר ובריידן גאנדי(צילום: AP)

   (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  הוא תכנן במשך שבועות את הצעידה, בחן את מזג האוויר והתאמן. בבוקר השבת האחרונה הם החלו את המסע במגרש החנייה בחטיבת הביניים בדפורד בטמפראנסה יחד עם בני הזוג גאנדי, שני ילדים נוספים במשפחה ושיירת מכוניות ואזרחים שעודדו אותם תוך מופע של תזמורת בית הספר.

   

  אולם גם ההכנות הרבות לא הספיקו, ולאחר 50 קילומטרים שקלו השניים לעצור. "החיכוך ברגליו של בריידן החמיר ונאלצנו לדון על הפסקת הצעידה", סיפר האנטר. לבסוף הם החליטו לעצור לנוח והתקשרו לחבר וביקשו ממנו שיתפלל עבורם.

   

  בצהרי יום ראשון הם סיימו את המסע המפרך בטיפוס בדרך העקלקלה שמובילה אל מרכז ההיאבקות באוניברסיטת מישיגן. כשהגיעו לקצה הגבעה הרים האנטר את אחיו ואפשר לו לגעת בכרזה שנתלתה כדי לעודד אותם. השניים זכו לתשואות מאנשים שהתאספו לקבל את פניהם בקו הסיום. "אני עייף", אמר בריידן בסוף המסלול, ואחיו הצטרף: "מעולם לא הייתי כל כך עייף, אבל עשינו את זה".

   

  "אני לא יכול לתאר כמה בריידן מיוחד בשבילי", אמר האנטר בתום המסע. "אני לא יכול להביע את זה במילים. הוא אדיר. הוא תמיד שם בשבילי. פשוט רציתי לעשות משהו בשבילו". הנער סיפר כי המטרה לצעידה הייתה להעניק פרצוף וחזות לשיתוק מוחין שפוגע בתפקוד המוטורי ולתת השראה לרעיונות חדשים לסיוע בתנועה לחולים.

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בשמש ובגשם: נער נשא את אחיו הנכה 64 ק"מ"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים