שתף קטע נבחר

עוגיות למסיבת סוף שנה? עדיף שתצרוב דיסקים

דרור כהנוביץ' מאוד רצה להכין עם בתו דר עוגיות למסיבת סוף השנה בגן. הוא אפילו התנדב ראשון לתפקיד. אבל לגננת היו תוכניות אחרות עבורו, כאלה שמתאימות יותר לגברים. מי אמר שיוויון מגדרי ולא קיבל?

אתמול שלחה הגננת של דר, בתי, מייל ובו היא מבקשת מספר הורים מתנדבים לקראת מסיבת הסיום בגן. במייל פורטו המטלות שעל ההורים המתנדבים להכין, שכללו, בין השאר, הכנת עוגיות בצורת אותיות וגם צריבת דיסקים עם תמונות. כאחד שמנסה לא ליפול לסטריאוטיפים המגדריים הרגילים, שלחתי מיד מייל לגננת ובו כתבתי "מתנדב להכין עוגיות (באומץ רב)". היו הורים שהתנדבו לצרוב דיסקים ושלחו גם הם הודעות.

 

הטורים הקודמים של דרור בערוץ הורים :

לא יגידו לך תודה: 10 הדיברות לסבתא המודרנית

זורמים איתו? 10 שקרים שהורים מספרים לעצמם

מתי מגישים ארוחת ערב? 10 חוקי הפליידייט

 

היום קיבלתי את התשובה הבאה מהגננת:

 

 

כמי שמנסה ללמד את בתי בת החמש להתעלם מסטריאוטיפים מגדריים, מאוד נפגעתי. אני שם דגש בחינוך שלי, וגם מנסה לתת דוגמה אישית, שנשים וגברים יכולים לעשות כמעט הכל, ללא קשר למין או למגדר שלהם. כשאני מדבר על מקצועות עם דר אני תמיד מדגיש את המילים "רופא או רופאה", "טייס או טייסת" וכו', מראה לה שנשים, כמו הגברים, יכולות לנהל, להגיע לדרגות גבוהות, לרכוש מעמד חברתי גבוה ולעסוק בכל מקצוע שיחפצו, ומצד שני גברים יכולים גם לבשל, לאפות ולהיות שותפים מלאים בגידול הילדים.

 

הראיתי לה שבחרתי להתחתן עם חולצה ורודה, שזה בסדר שבנים לובשים ורוד. היא עדיין לא התאוששה מזה. גם כשאיריס הייתה

בחיים, שנינו לקחנו חלק פעיל בגידול של דר, התחלקנו בימים שבהם כל אחד מאיתנו יצא מהעבודה מוקדם יותר כדי לאסוף את דר מהגן, בילינו איתה אחרי הצהריים בגינה הציבורית או עם חברים.

 

בנוסף לכך, אני משתדל להשתתף, גם כהורה יחידני, בפעילויות של הגן ולהתנדב להכין פשטידה, עוגה וכו'. לכן גם התנדבתי להכין עוגיות. לא שזה עניין גדול. כבר הכנתי מספיק עוגיות בצורת אותיות בחיי והן אפילו יצאו טעימות. תכננתי שנזמין כמה חברים של דר אלינו, נכין בצק ביסקוויטים לפי המתכון של בני סיידא מתוך הספר "קופסת העוגיות שלי" ונשתמש בחותכני האותיות שיש לנו במטבח. עשינו זאת בעבר. יש הוכחות.

ההוכחות. עוגיות שהכינו דרור ודר (צילום: דרור כהנוביץ') (צילום: דרור כהנוביץ')
ההוכחות. עוגיות שהכינו דרור ודר(צילום: דרור כהנוביץ')
 

 

בתמונות שלמעלה תוכלו למצוא עוגיות שדר וחברים הכינו בבית. לא מצאתי תמונה של עוגיות בצורת אותיות, אבל עשינו זאת בעבר. אני בטוח שיכולנו להתמודד עם המשימה בהצלחה.

 

לך תצרוב דיסקים, זה מה שגברים אמורים לעשות

אתם יודעים מה כואב לי? שהסטריאוטיפ המגדרי מקטין אותי כאדם. כאילו אומרים לי "אתה לא יכול להתמודד עם עוגיות", לך תצרוב דיסקים, זה מה שגברים אמורים לעשות. אני חושב שהוכחתי מספיק בימי חיי שאני יכול להתמודד עם בישולים ואפיה במטבח, כמו שאני יכול להתמודד עם משימה של צריבת דיסקים.

 

אז למה מישהו, שלא בדיוק מכיר אותי, חושב שהוא יכול להקטין אותי ולהצמיד אותי לתפקיד המגדרי המצופה ממני?

מי החליט שהעוגיות שלי יצאו פחות טעימות מהעוגיות של אמא של X כי אני גבר ולא אישה? האם לא התקדמנו מאז ימי המערות, שבהם גברים יצאו לצוד ונשים נשארו לגדל את התינוקות?

 

האם הגננת הייתה מעזה לכתוב לאחת האמהות, שהתנדבה לצרוב דיסקים, "אולי רצוי שאת תאפי עוגות ותשאירי את מלאכת הצריבה המסובכת לאבא של X"? מה אז היינו אומרים?

 

מה אני אמור להשיב? לי יש כבר בחילה מזה.

  

ולפני שאתם מגיבים שבטח האמא השנייה התנדבה לפניי להכין עוגיות, אציין, למען הדיוק ההיסטורי, שאני התנדבתי ראשון.

 

דרור כהנוביץ' הוא אבא של דר ובעל הבלוג "אב במשרה מלאה "
 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מנסה ללמד את בתי להתעלם מסטריאוטיפים מגדריים (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים