שתף קטע נבחר

רצח הילדים: האם הייתה בעבר במקלט לנשים מוכות

לתושב ישרש שדקר את בתו ובנו הייתה היסטוריה של אלימות. אשתו התלוננה נגדו, ואחרי הגירושים עברה לארה"ב. בהסדרי הראייה נקבע שיפגוש את ילדיו פעמיים בשנה. שעה לפני הרצח הוא עוד השתתף במסיבה שארגן המושב, אבל מכריו סיפרו ל-ynet: "הוא היה בדיכאון בימים האחרונים"

לתושב ישרש החשוד שדקר הלילה (בין רביעי לחמישי) למוות את שני ילדיו בני 12 ו-10 הייתה היסטוריה של אלימות משפחתית: ב-2005 וב-2009 הוא היה מעורב באירועי אלימות כלפי אשתו, וכתוצאה מאחד מהם אף נידון לעבודות שירות. בעקבות אחת התלונות היא הועברה למקלט לנשים מוכות. בהמשך היא עברה עם הילדים לארה"ב ובהסדר שאושר על ידי בית המשפט נקבע כי האב יוכל לראות את ילדיו פעמיים בשנה. ככל הנראה, התלונה האחרונה שהגישה האישה הייתה לפני כשנתיים. אתמול הגיעו הילדים לביקור בישראל, ושעות ספורות אחר כך נרצחו על ידי אביהם. האם קיבלה את ההודעה הקשה והיא עושה את דרכה לישראל.  

 

החשוד ברצח ובנו ()
החשוד ברצח ובנו

בבוקר שאחרי הרצח מתקשים תושבי ישרש שליד רמלה לעכל את הטרגדיה. האב חי במושב מאז נולד ומוכר לכול. כיום הוא גר במבנה בסמוך להוריו. שכנים ומכרים סיפרו ל-ynet שבימים האחרונים ניכר בו שהיה בדיכאון. אחד מהם, דני, אמר: "שלשום פגשתי אותו בבית הכנסת והוא נראה כבוי. הוא לא הסכים להגיד מה קרה אבל זה היה ברור שמשהו עובר עליו".

 

לדברי דני, החשוד הוא מתכנת מחשבים שעבד מהבית, אדם שקט ולשעבר לוחם חי"ר בגולני. "אני לא יודע איך אחד כזה יכול לשרוד בכלא", הוסיף דני. "כשהתחילו הדיווחים הייתי בטוח שמדובר במישהו ששכר דירה כי לא יכול להיות שזה בן המושב. כל השכנים מזועזעים. אני יודע שהגירושים שלו היו קשים ולאחרונה הוא ביקש לראות את הילדים יותר, אבל הבקשה שלו נדחתה".

 

יו"ר הוועד המקומי של המושב, אלעד לוי, מצייר תמונה מעט שונה: "הכתובת לא הייתה על הקיר. שעה לפני האירוע האב עוד השתתף במסיבה במושב עם שירים וגיטרה והיה מאוד מאוד שמח. המושב מחבק את המשפחה ומנסה ככל שיוכל לסייע ולעזור. רשויות הרווחה טיפלו בבני הזוג לפני כמה שנים והגירושים היו קשים. הילדים גרו בישרש, אך עם הגירושים עברו לארה"ב. ההליך כולו היה בבית המשפט. זו הפעם הרביעית שהילדים באים לארץ".

 

יוסף, שכן אחר, סיפר שהוא מכיר את השכן שנים רבות ומתפלל איתו בקביעות בבית הכנסת. לדבריו, חרף דיכאון שבו היה שקוע לאחרונה, הוא דווקא התעודד לקראת הביקור של הילדים.

ארכיון. ילדיו של החשוד ()
ארכיון. ילדיו של החשוד

זירת הרצח, הלילה בישרש (צילום: יוסי אלוני) (צילום: יוסי אלוני)
זירת הרצח, הלילה בישרש(צילום: יוסי אלוני)

 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)
 

"אפשר לומר שהיינו קצת חברים וראיתי בתקופה האחרונה שהוא מאוד מדוכדך", הוסיף. "בכל פעם שיצאנו מבית הכנסת הייתי מדבר איתו. הוא סיפר לי על הילדים. אני יודע הכול. הוא סיפר לי על הדיכאון שלו. אמרתי לו שדברים צריכים להימשך והחיים נמשכים. בשבוע שעבר הוא היה לדעתי בשיא הדיכאון. כשהתחלתי לדבר איתו אז הוא אמר לי שהוא לא רוצה לדבר איתי יותר. הוא אמר לי 'תניח לי, תניח לי לנפשי'.

 

"אבא שלו ביקש ממני כמה פעמים שאני אכנס אליו הביתה. דפקתי בדלת והוא לא היה פותח לי. אבל הוא איש צנוע, ענו, שקט, מאוד נחמד, אף פעם לא מתבלט. מתפלל בדבקות".

 

הרצח נחשף לפנות בוקר. לקראת חצות הגיע החשוד לתחנת המשטרה ברמלה מגואל בדם ואמר: "רצחתי את ילדיי". השוטרים מיהרו לבית מגוריו ומצאו את הילדים ללא רוח חיים. צוותי מד"א שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותם של השניים, שנדקרו למוות בפלג גופם העליון.

 

דובר מד"א זכי הלר אמר כי הזירה הייתה קשה וכי הילדים היו כבר ללא רוח חיים כשהפרמדיקים הגיעו למקום. השוטרים שיצאו מדירת הרצח היו המומים ממראות הזוועה.

 

מפקד מרחב שפלה במשטרה, תת-ניצב יהודה בן עטר, אמר כי "מדובר באירוע טרגי, שנסיבותיו מתבררות כעת". לשאלה אם היו תלונות נגד האב ענה כי בשנתיים האחרונות לא היו אירועים נגדו, אבל בעבר הייתה תלונה של אלימות במשפחה נגדו. האב, ללא עבר פלילי, כרגע לא משתף פעולה בחקירה. כל הכיוונים נבדקים, והמרכזי הוא נקמה בעקבות גירושים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים