שתף קטע נבחר

במקום אימונים ביחידה - יום למען הקהילה

מאות חיילים, חיילות ולוחמי מג"ב השתלטו על גינות ציבוריות בשדרות ושיקמו אותן במבצע "אמץ לוחם". "זה לעשות משהו למען התושבים שאיתם גדלתי"

קלודין איבגי (75) משדרות גרה בעיר כבר 60 שנה. עכשיו, לראשונה, תוכל ללכת לגינה הציבורית שמתחת לביתה עם נכדיה - שמגיעים לביקור בסופי השבוע. הגינה הייתה מוזנחת, אבל אתמול (יום ד') מאות חיילי צה"ל, לוט"ר (לוחמה בטרור), חיילי החטיבה הדרומית של אוגדת עזה, גדוד רותם של חטיבת גבעתי ולוחמי מג"ב דרום הגיעו לשדרות ושיקמו גנים ציבוריים בתוך שכונות שסובלות מהזנחה כבר עשרות שנים.

 

"כשראיתי אותם משקמים את הגינה הציבורית לא יכולתי להתאפק", סיפרה קלודין. "צלצלתי לנכדים שלי וסיפרתי להם שיש לי הפתעה בשבילם בפעם הבאה שהם יבואו לביקור".

 

בשעה 9:00 בבוקר ראש העיר שדרות, אלון דוידי, כינס את החיילים החרוצים שנרתמו למשימה במסגרת פרויקט "אמץ לוחם" של האגודה למען החייל בשיתוף "הקרן לידידות". הוא בירך אותם ונתן להם את ה"פקודה": "צאו לדרך, בזכותכם תושבי שדרות יזכו לסביבה נקייה ונעימה יותר".

 

החיילים והחיילות, עם מעדרים, מגרפות, כלי צביעה והרבה רצון טוב, פשטו על נקודות לשיקום הגינות הציבוריות. ר' (20), לוחם בלוט"ר שהוא תושב שדרות, הופתע לגלות שאת היום הזה הוא יעשה קרוב לבית במקום באימונים מפרכים ביחידה. "התמלאתי התרגשות", אמר. "זה הבית שלי, זה המקום שלי,

 זה לעשות משהו למען התושבים שאיתם גדלתי".

 

במהלך היום החיילים, יחד עם תלמידים מבתי ספר בשדרות, שיקמו שטחים ציבוריים, ניקו, צבעו עמודים וספסלים, הקימו מדשאות סינתטיות ושתלו גינות חדשות. תושבי השכונות הביטו בהם ממרפסות הבתים, וכשראו את התוצאה יצאו אל החיילים עם שתייה ואוכל ולא יכלו אלא לחבקם. אחת התושבות הוותיקות, אליס ג'רבי (90), חיכתה ליום הזה שנים רבות. "כל החיילים האלה שעבדו כאן, מעכשיו אני מכנה אותם הנכדים שלי", אמרה בהתרגשות.

 

היוזמה בשדרות התקיימה בשיתוף עיריית שדרות וחברת בינוי-שיכון המאמצת במסגרת "אמץ לוחם" את לוט"ר. חברות במגזר העסקי המעוניינות להצטרף ולאמץ גדודי לוחמים מוזמנות להתקשר ל-072-2702092.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גדי קבלו
החיילים בשדרות
צילום: גדי קבלו
מומלצים