שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מה נדרש כדי להיות נשיא?
  איך נראית מפה של נשיא, האם אמור להיות קשר בינו לבין מפתה של מדינת ישראל ומה צפוי לנשיא החדש, ראובן ריבלין? שרונה פומס בוחנת מפות אסטרולוגיה סינית ועונה על השאלות

  אחד הדברים שלמדתי, ממרום בשלותי המקצועית, הוא שעם תחזיות פוליטיות ועולמיות לא מתעסקים. אפשר לנסות, ובדרך כלל להצליח בזה, אך אין לנו גישה מלאה לאין-סוף פרטים ואנשים המעורבים בנושאים המורכבים הללו מחוץ ופנים באופן גלוי ונסתר. בנוסף, לרוב גם לא ידועה שעת לידה וזו חשובה, בעיקר לנושא של קריירה ומסלול חיים בגיל מבוגר המאפיינים בדרך כלל נשיא.

   

  עם זאת, ניתן לבחון מפה של אדם באופן אישי, את כוונותיו, מטרותיו, באיזה תקופה הוא נמצא, מה אנשים לא יודעים עליו, לאן פניו מועדות, האם סלולה בפניו הדרך לנשיאות השנה, ביום הבחירות ועוד.

   

  האסטרולוגיה הסינית היא תוכנת המחשב המתוחכמת והחכמה שהסינים הקדמונים המציאו כדי לאבחן דיאן איי מולד של אנשים, גורל ומזל. ועל הסטארט אפ הזה מגיע להם כל הקרדיט.

   

  כשהצגתי למשתתפים את השאלה "מה נדרש לנשיא כדי שפוליטיקאים יבחרו בו?" קיבלתי מספר תשובות:

  • יכולת מתווכת ומפשרת בין גופים ואנשים
  • מחויבות לעבודה ועשייה
  • רצון לתרום
  • התאמה למפת הלידה של המדינה

   

  לשאלה "אלו תכונות לא יעודדו פוליטיקאים לבחור נשיא?" נעניתי:

  • שליטה, שבירת מוסכמות והעזה או מה שאני מכנה כוכב של "ראש ממשלה"
  • דעתנות, ווכחנות, רצון לצאת נגד המסגרת הבטוחה והשמרנית
  • אגו גדול ועסוק בעצמי
  • רצון לתרום, בעיקר כסף ולעצמו

   


  ראובן ריבלין - תאריך לידה 9.9.1939
  ראובן ריבלין - תאריך לידה 9.9.1939
  שנה חודש יום עשור

  ין אדמה

  ארנבת

  ין מים

  תרנגול

  ין אדמה

  תרנגול

  ין עץ

  שור

   

  ניכר על פי המפה שראובן (רובי) ריבלין באמת מתעניין באנשים, איש של פשרה, מחויבות לתרום ולהקריב למען המדינה, איש של עשייה, יושרה ומחויבות

  שדברים יעשו בצורה טובה לשביעות רצון כולם. הוא בעל שקול דעת, סבלנות, התמדה ושמרנות. הצלקות שנחרטו והפגיעות שספג לאורך השנים זכורות ושמורות היטיב קרוב ללבו.

   

  ריבלין נמצא בעשור המחזק אותו באופן אישי ומאפשר לו להתמודד בצורה טובה עם שינויים המגיעים מבחוץ. הוא גם טיפוס של ין אדמה, בהתאמה למדינת ישראל. נקודות החוזק שיביא איתו לנשיאות הן שמירה על פרופיל נמוך ופעולה מאחורי הקלעים. הוא ינסה לפשר בין כולם ולא יעשה כדי לערער או לשנות סדרי עולם ועבור בוחריו. אשתו, על פי המפה שלו, תשכיל גם היא לשמור על פרופיל נמוך ועולם כמנהגו נוהג.

   

  במפות של שאר המועמדים בלטו, בין היתר, התמודדות עם נושאים אישיים, העדר ערך עצמי מול אגו גדול מידי, תאוותנות גדלה מידי לכוח ולכסף וכד'. המפה של דליה דורנר ,למשל, מגלה דעתנות גדולה מידי, לעיתים עד כדי מרדנות שאינה הולמת מוסד שמרני כבית הנשיא.

   

  לבסוף שאלתי את התלמידים אם אנשים היו בוחרים נשיא אלו תכונות היינו שמחים לראות בו, ואלו תשובותיהם: אדם עם ידע כללי, חשיבה עמוקה, סבלנות, אינטואיציה בריאה, נדיבות, רצון לשנות לטווח ארוך, אדם המכיר בערך של עצמו ורוצה לתרום באמת לאנשים, פועל למען האחר כשכסף הוא לא מטרה וכד'. התכונות הללו ניכרו באופן בולט במפה של דן שכטמן. ניכר לפי המפה שלו שזו אכן לא שנה טובה להגיש מועמדות - זוהי שנה המביאה מפח נפש בהיבט המקצועי. אך הוא מוזמן לנסות שוב בעיתוי אחר.

   

  חשבו על נשיא כמו סבא של המדינה בעוד ראשי המדינה הם כמו ההורים.  אם המשפחה הבוגרת יכולה לתרום דוגמא אישית - דיינו. אם הדוגמא שאנו רואים היא שחיתות, תככים, עשייה למען כסף, דילים פוליטים ועוד - מה נלמד מזה? האם זה יעודד אותנו להתאחד תחת מוסד הנשיאות ובכלל? נושא למחשבה. 


  יום הבחירות 10.6.14 בשעה 11:00

  יום הבחירות 10.6.14 בשעה 11:00
  שנה חודש יום שעה

  ינג עץ

  סוס

  ינג מתכת

  סוס

  ינג מים

  חולדה

  ינג אש

  סוס

   

  יום הבחירות לנשיאות היה מהמאתגרים שיש על פי שיטות שונות לבחירת ימים מטיבים: שנה, חודש ושעה של סוס ביום של חולדה, הנמצאת עם הסוס ביחסים דיסהרמוניים, היחסים העכורים בין ינג מתכת לינג עץ בחודש ובשנה ובין ינג מים לינג אש ביום ובשעה. בנוסף, זהו יום של הרס המייצג תככנות וקונפליקטים. נקודת הפתיחה מהדהדת בתהליך שהביא לבחירת הנשיא ובהלך הרוח שיוסיף להתקיים בזמן כהונתו של ריבלין כנשיא. גם אם יגיע עם כוונות טובות ויהיו בהחלט כאלה, זה כנראה לא יספיק

   

  שרונה פומס , פנג שואי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  הנשיא ה-10 של ישראל - ראובן ריבלין
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים