שתף קטע נבחר

פרשת שטרית: המשטרה תבקש את ההסכם

עוזרת הבית של ח"כ מאיר שטרית, שטענה כי הטריד אותה מינית, סירבה לשתף פעולה עם המשטרה בעת ביצוע בדיקת ההסכם ביניהם לפני שנתיים. כעת נראה כי תתבצע בדיקה נוספת. "זה לא נראה טוב ההסכם הזה"

יום לאחר הדיווח בערוץ 10 שלפיו עוזרת הבית של ח"כ מאיר שטרית טענה בעבר כי הוא הטריד אותה מינית, אומרים היום (ה') במשטרה כי ייתכן שלא יהיה מנוס מלבקש לקבל לידיהם את הסכם הפיצויים שנחתם בין השניים. עוד ציינו במשטרה כי נראה שראש אגף החקירות, ניצב מני יצחקי, יבקש לעשות בדיקה נוספת בנוגע להסכם.

 

עוד בחדשות:

רצח הילדים: האם הייתה במקלט לנשים מוכות

וינשטיין בודק רכישת רהיטי גן של שרה נתניהו

 

לפי הדיווח אמש, עוזרת הבית איימה לתבוע את שטרית בגין הטרדה מינית וכמה ימים לאחר מכן פנה שטרית לעו"ד מוכר לדיני עבודה, שהגיע להסכם מהיר עם העוזרת ולפיו ישולמו לה 270 אלף שקל בתמורה לוויתור על כל טענה מצדה.

 

המשטרה ביצעה בדיקה בנושא כבר לפני שנתיים, אולם לא נמצאה אז היתכנות לחקירה לנוכח העובדה שעוזרת הבית לא רצתה לשתף פעולה. כעת, עם הפרסום על אודות פרטי ההסכם המדובר, ישנה הערכה כי המשטרה תבקש לראות את ההסכם בין שטרית לעוזרת הבית לשעבר.

 

במהלך הבדיקה הראשונה הצליחו חוקרי המשטרה להגיע אל העוזרת, אולם היא סירבה אז בכל תוקף לדבר איתם, ואף לא הזכירה כלל את עניין ההטרדה המינית או אקט פלילי אחר.

 

נכון לעכשיו היועץ המשפטי לממשלה לא הורה למשטרה לפתוח בחקירה, בין היתר משום שאין בידיו מידע חדש הנוגע להסכם. יחד עם זאת, במשטרה ציינו כי אם יגיע לידי החוקרים מידע חדש וקונקרטי, הם לא יהססו לפתוח בחקירה, גם בהיעדר שיתוף פעולה של הצדדים.

 

בכל מקרה, נראה כי בלשכתו של ראש אגף החקירות ניצב יצחקי יבצעו כאמור בדיקה נוספת ויבקשו לקבל את הסכם הפיצויים המפורט.

 

"אולי פיצויים על משהו אחר" 

"ברור שזה לא נראה טוב ההסכם הזה", אמר גורם במשטרה, "אבל עדיין אין לנו אינדיקציה על עבירת מין. זה יכול להיות גם פיצויים בגין דברים אחרים".

 

ח"כ שטרית מסר אמש בתגובה כי "כל פעילותי הציבורית והאישית, לכל אורך חיי, הייתה נקייה מכל רבב. עובדה זו נכונה באופן חד משמעי וללא יוצא מן הכלל גם באירוע המתפרסם בכלי התקשורת בימים האחרונים, מאז שמועמדותי לנשיאות צברה תאוצה".

 

שטרית ציין עוד כי "לגופו של עניין, המחלוקת האזרחית והכספית שהייתה לנו עם עובדת משק בית, יושבה מטעמי על ידי עורך דין בכיר המתמחה בדיני עבודה, במסגרת הסכם שאנו מכבדים את סעיפי הסודיות והפרטיות שבו. יתרה מכך. בתגובה לפניות התקשורת בעניין זה בימים האחרונים, פרסם משרד המשפטים את התגובה הבאה, שההתרחשויות המוזכרות בה לא היו ידועות לנו: 'לפני כשנה וחצי הגיעה למשטרה שמועה באשר לרקע לכריתת ההסכם עם עוזרת הבית של חבר הכנסת מאיר שטרית. המידע נבדק בשעתו על ידי המשטרה ששוחחה עם עוזרת הבית ונמצא כי אין היתכנות לחקירה. המידע הגיע ליועץ המשפטי לממשלה לפני כשבועיים׳. בעקבות כל האמור לעיל, ובהמשך ל-40 שנות פעילות ציבורית פתוחה ושקופה לעין כול מצדו של ח"כ שטרית, אנו מקווים כי גל הפרסומים המכפיש, הפוגע והמעוות ייפסק במהרה'".

 

ביום שלישי הפסיד שטרית בקרב על נשיאות המדינה לח"כ ראובן (רובי) ריבלין. בסיבוב השני בהצבעה במליאת הכנסת קיבל שטרית את קולם של 53 ח"כים, לעומת 63 שתמכו בריבלין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
ח"כ שטרית
צילום: אבי מועלם
צילום: אבי מועלם
ניצב יצחקי
צילום: אבי מועלם
מומלצים