שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

איחר לצאת מהישיבה בגוש עציון - וניצל

בנו של דני הירשברג התעכב ולכן לא עלה לטרמפ שלקחו לפי ההערכות חבריו הנעדרים. בשיחה עם ynet סיפר כי בנו "מכונס בעצמו ומתפלל לשלומם"

אמש (יום ה') יצאו תלמידי ישיבה, כבכל יום חמישי, לבתיהם כדי לקבל את השבת בחיק משפחותיהם, אולם הקשר עם שלושה מהם אבד. דני הירשברג, מזכ"ל "בני עקיבא" ואביו של אחד מתלמידי הישיבה, סיפר בשיחה עם ynet כי בנו התעכב אתמול בדרכו הביתה ולכן לא עלה על הטרמפ שבו נסעו לפי ההערכות הנערים הנעדרים. דני סיפר כי לנוכח הידיעות על החשש לחטיפת חבריו, בנו התכנס בעצמו. "הוא דואג מאוד כמו כל החברים. אנחנו מחזיקים ידיים ומתפללים".

  

החל מלפנות בוקר (יום ו') מנהלים כוחות הביטחון סריקות באזור גוש עציון בשל חשש כבד לחייהם של שלושה תלמידי ישיבה בני 19-17, שיצאו אמש בשעת חשיכה מהישיבה לבתיהם שמחוץ ליישוב, ומאז נעלמו עקבותיהם. בין היתר נבדק קשר בין מכונית שרופה שהתגלתה באזור להיעלמות.
 
חשש לחטיפה - עוד כתבות ב-ynet:
הודעה שקרית וגל שמועות ברשתות

חמאס: הכיבוש יישרף באש בשל פשעיו

הערכת מצב בקריה: "אבו מאזן אחראי"

חבר של נעדר: "קבענו להיפגש בשבת, הוא הבטיח שלא יבריז"

 

"בני מכונס בעצמו". הירשברג (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"בני מכונס בעצמו". הירשברג(צילום: מוטי קמחי)

שלושת הנעדרים בגוש עציון ()
שלושת הנעדרים בגוש עציון

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

"הוא היה אמור לצאת יחד עם שניים מהנעדרים, טך התעכב בישיבה ויצא יותר מאוחר לקראת השעה 11:00 עם הורה של אחד התלמידים", סיפר הירשברג.
 

הישיבה התיכונית שבה לומדים שניים מבין שלושת הנעדרים, נחשבת לחוד החנית של הישיבות התיכוניות והכניסה אליה כרוכה במבחנים קשים. האב טוען כי בדרך כלל הישיבה מתנהלת בצורה מאוד מאוד מסודרת בנושא הנסיעות. "אין יציאה מהישיבה ללא אישור הורים, יש איסור חמור על נסיעה בטרמפים מחוץ ליישוב. מקפידים על זה מאוד עם התלמידים, משוחחים איתם, גם אנחנו, ההורים, גם הישיבה".

 

אולם לדברי הירשברג אין מנוס מעלייה על טרמפים לעיתים משום שבאזור אין תחבורה ציבורית ראויה. "אני חושב שבשעה הזו שכולנו חרדים ומתפללים לשלומם, לא צריך לעסוק בשאלת הטרמפים והנסיעות אלא במצב שבו אנחנו מצויים - המציאות הבלתי אפשרית של החיים שלנו. יש דרכים שאין בהן תחבורה סדירה וביישובים עצמם יש רק אוטובוס אחד או שני אוטובוסים ביום. העיסוק צריך להיות בביטחון האזרחים ולא באופן שבו הם מתנהלים. הם מתנהלים בצורה סבירה, הגיונית ואולי בלתי אפשרי או בלתי סביר להתנהג אחרת. כולנו צריכים לנקוט יתר זהירות, יתר תשומת לב אבל השאלה שצריכה להישאל היא לא על הנחטפים אלא על החוטפים".

בני משפחה מגיעים לבית אחד הנערים הנעדרים (צילום: דנה קופל "ידיעות אחרונות") (צילום: דנה קופל
בני משפחה מגיעים לבית אחד הנערים הנעדרים(צילום: דנה קופל "ידיעות אחרונות")

 (צילום: דנה קופל "ידיעות אחרונות") (צילום: דנה קופל
(צילום: דנה קופל "ידיעות אחרונות")

מכונסים מחוץ לביתו של אחד משלושת הנערים הנעדרים (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
מכונסים מחוץ לביתו של אחד משלושת הנערים הנעדרים(צילום: אוהד צויגנברג)

הרכב השרוף שנמצא (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הרכב השרוף שנמצא(צילום: רויטרס)

עוד לפני שנכנסה השבת ערכו תושבי היישובים והמונים נוספים תפילות מיוחדות לשלום הנעדרים. "אנחנו מתכנסים, אני מניח שהערב בכל בית כנסת לאחר התפילה ולאחר האוכל נתכנס לתפילות, לקבלת שבת מתוך רצון לעבור אותה עם בשורות טובות", אמר האב.

 
ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס אחר הצהריים הערכת מצב ביטחונית בלשכתו בקריה בתל אביב בהשתתפות שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ ואנשי שב"כ. "ישראל רואה ברשות הפלסטינית אחראית לשלומם של הנערים", נמסר מלשכת נתניהו. קודם לכן ראש הממשלה התייעצות ביטחונית בלשכתו בירושלים בהשתתפות יעלון ואהרונוביץ'.
 
נתניהו שוחח גם עם משפחות הנערים. "אני יודע שאתם עוברים רגעי ייסורים. תהיו חזקים. מדינת ישראל תעשה כל מאמץ עבור בניכם ואני מבטיח לעמוד איתכם בקשר", אמר ראש הממשלה. נתניהו עדכן גם את הנשיא שמעון פרס ואת מחליפו ראובן ריבלין בהתפתחויות אחרות. במהלך היום עודכנו גם שרי הקבינט ויו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב זיתון
הטרמפיאדה שממנה לפי החשד נחטפו השלושה
צילום: יואב זיתון
צילום: מוטי קמחי
דני הירשברג, שבנו איחר את הטרמפ
צילום: מוטי קמחי
מומלצים