שתף קטע נבחר

צילום: AP, שאול גולן

הרצוג: מתגלגלת לפתחנו חבית אבק שריפה

יו"ר העבודה הזהיר מפני הסלמה ביטחונית שתיגרם בשל חטיפת הנערים ואמר כי "השטח הפלסטיני מאוד דליק עכשיו בגלל היעדרו של תהליך מדיני"

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג התייחס הערב (שבת) לחטיפת שלושת הנערים בגוש עציון והזהיר מפני הסלמה ביטחונית. הוא שוחח עם מזכיר המדינה האמריקני: "קרי אמר לי ששיחתו עם אבו מאזן הייתה תקיפה ושחיוני שייכנסו למערכה", אמר במשדר באולפן ynet. "אבו מאזן אמר לקרי שהוא שותף למאמץ למצוא את הנערים ושהרשות מפעילה את כל כוחה באיתורם".

 

לדברי הרצוג, "מתגלגלת לפתחנו חבית אבק שריפה. השטח הפלסטיני מאוד דליק עכשיו בגלל היעדרו של תהליך מדיני ובגלל שביתת הרעב של האסירים". הוא קרא למנהיגות הישראלית לדבר עם אבו מאזן כדי להגיע לפתרון המשבר.

 

יו"ר האופוזיציה קרא למורים, להורים ולמנהלי בתי הספר "לשנן לתלמידים - אין יותר טרמפים. המצב מאוד נפיץ בשטח, צריך לפעול בקור-רוח. זה אירוע קשה". לדבריו, "לרשות הפלסטינית יש אינטרס עליון לסייע באיתור הילדים הללו ובפתרון המשבר".

 

מעט מאוחר יותר אישר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור". הוא אמר בתום דיון הערכת מצב בקריה כי הנחה את מערכת הביטחון להשתמש בכל הכלים העומדים לרשותה לאתר את החטופים, למנוע את העברתם לרצועת עזה או לכל מקום אחר

ולהיערך לכל תרחיש.

 

נתניהו הטיל על אבו מאזן ועל הרשות הפלסטינית את האחריות להחזרת הצעירים - גיל-עד שער, בן 16 מטלמון, תלמיד ישיבת "מקור חיים" בכפר עציון; נפתלי פרנקל, בן 16, תושב נוף איילון, גם הוא מישיבת "מקור חיים"; ואייל יפרח תושב אלעד בן 19, שלמד בישיבת שבי חברון. "צה"ל, השב"כ וכל זרועות הביטחון עסוקים עכשיו בפעילות אינטנסיבית כדי לאתר את הנערים. אני מודה להם על פעולתם זו, הם עושים אותה לילות כימים", הדגיש ראש הממשלה.

 

שר הביטחון משה יעלון התייחס מוקדם יותר לאירוע ואמר: "כל עוד איננו יודעים אחרת, הנחת העבודה שלנו היא שהם בחיים". יעלון הוסיף כי זרועות הביטחון עושות מאמץ משותף בניסיון להביא לחילוץ הנערים, והודה כי "המקרה הזה כנראה עבר לנו מתחת לרדאר".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים