שתף קטע נבחר

צילום: AP, שאול גולן

הכסא של אייל נותר ריק: "הישיבה מתגעגעת"

החברים ללימודים מ"שבי חברון" הקדישו תפילות לחזרת חברם אייל יפרח שנחטף בגוש עציון. חבריו: "יש לו כוחות נפש אדירים, הוא יחזיק מעמד"

חבריו של אייל יפרח בישיבת שבי חברון הקדישו אתמול בבוקר (א') את תפילותיהם לשובו המהיר ולהצלחת חיילי צה"ל הפועלים באזור העיר. יפרח, תושב אלעד שנחטף ביום חמישי בגוש עציון עם גיל-עד שער ונפתלי פרנקל, הגיע לישיבה לפני כחודשיים מהמכינה הצבאית בעלי. אוריה, הלומד איתו בצמד גמרא ("חברותא"), סיפר: "אני מאמין שהוא מחזיק מעמד בזכות כוחות הנפש האדירים שלו. הוא בן אדם חזק שיודע להתמודד עם מצבים קשים. בזכות המאמצים של צה"ל והתפילות אני בטוח שהוא ישוב הביתה מהר".

 

עוד על החטיפה:

 

יפרח (משמאל) עם גיל-עד שער ונפתלי פרנקל ()
יפרח (משמאל) עם גיל-עד שער ונפתלי פרנקל

אחד הפתקים שהשאיר יפרח בישיבה (צילום: עקיבא נוביק) (צילום: עקיבא נוביק)
אחד הפתקים שהשאיר יפרח בישיבה(צילום: עקיבא נוביק)
 

מקום הישיבה של יפרח בישיבה נותר מיותם ועל שולחן העץ שלו מודבקים שני פתקים שכתב לעצמו. באחד מהם הוא הגדיר נקודות שבהן הוא מבקש להשתפר: ענווה – שורש למידות טובות וגאווה לרעות, כיבוד הורים ומשפחה; והתמדה – התגברות על קשיים ולהמשיך. בפתק השני ציטט ספר בשם "תיקון המידות" על קבלת החלטות ושליטה עצמית.

 

על דלת החדר שבו הוא ישן עם תשעה מחבריו לספסל הישיבה, נתלה אתמול פתק: "אייל, מחכים שתחזור".

 

חברו לחדר, אור-משה תורג'מן: "אייל הוא בחור עם עוצמות. ביום חמישי בצהריים למדנו אמונה אבל למעשה לא פתחנו את הספר. דיברנו על רגש ושכל והוא שאל אותי: 'אם בן אדם נמצא בצומת החלטה, במה צריך להתמקד? בשכל או ברגש'. אחר כך הוא אמר לי שהוא נוסע הביתה כי יש יום הולדת לאבא שלו בשבת".
 

 (צילום: מרק ישראל סלם, ג'רוזלם פוסט) (צילום: מרק ישראל סלם, ג'רוזלם פוסט)
(צילום: מרק ישראל סלם, ג'רוזלם פוסט)
 

תורג'מן הוסיף שתלמידי הישיבה מתניידים בטרמפים כיוון שזוהי התחבורה העיקרית העומדת לרשותם: "גם באוטובוס הוא היה עלול להיקלע לפיגוע. אני אפחד מעכשיו, אבל לא אפסיק לנסוע בטרמפים, כי זה הבית שלנו ואנחנו ממשיכים בחיים שלנו".

 

הרב חננאל אתרוג, מראשי הישיבה, סיפר כי ראיין את יפרח לפני כחודשיים, כשביקש להתקבל לישיבה: "אני בעיקר זוכר את החיוך הגדול של אייל. לא פשוט לעבור ממכינה קדם צבאית לישיבה גבוהה. הצגתי בפניו את הקשיים ואני זוכר רק את החיוך הגדול שלו. תוך זמן קצר הוא נהפך לחלק מהמרקם. הוא חלק מאיתנו, בשר מבשרנו. אנחנו מתגעגעים ורוצים שיחזור ללמוד איתנו.

 

"ימים כאלה מאחדים אותנו כמדינה, כסוג של משפחה. זה דביק קצת, זה סנטימנטלי, אבל אנחנו משפחה אחת ובואו נרגיש כך. נתווכח מכל הלב, אבל נזכור שאנחנו עם אחד וניקח מהימים האלה כוח לימים אחרים גם".

פורסם לראשונה 16/06/2014 00:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עקיבא נוביק
השלט על דלת חדרו של יפרח בישיבה
צילום: עקיבא נוביק
מומלצים