שתף קטע נבחר

בגלל המכירה: 57 אלף שקל לכל עובד תנובה

ועד עובדי תנובה והנהלת החברה חתמו על ההסכם שיאפשר את סגירת מכירת החברה לברייט פוד, לפחות מבחינת הוועד. העובדים בחוזה אישי והלא קבועים עוד לא יודעים מה יהיה גובה המענק שיקבלו

2,400 העובדים הקבועים בתנובה המועסקים תחת ההסכם הקיבוצי יקבלו כל אחד בממוצע כ-57 אלף שקל כמענק מכירה על העברת השליטה בחברה מקרן אייפקס לברייט פוד הסינית. אתמול (ג') נחתם רשמית ההסכם שמסדיר את המענק בין ועד העובדים להנהלת החברה. ההסכם נחתם גם על ידי ההסתדרות ונציגי קרן אייפקס.

 

תנובה - כתבות נוספות בנושא:

 

מי שעוד מחכים לשמוע לגבי גודל המענקים שיקבלו הם 2,000 העובדים המועסקים תחת ההסכם הקיבוצי ללא קביעות וכ-1,000 העובדים בחוזה אישי. גם בוועד העובדים וגם בהנהלת החברה אומרים כי המשא ומתן לגביהם עוד נמשך. כמו כן, עוד לא הגיעו הצדדים להסכמה לגבי הנוסחה של אופן חלוקת המענקים אך כבר עתה ברור שלוותק של העובד יהיה משקל רב בגובה המענק.

 

 

מה שכן, עתה נשען הוועד על הנכונות של החברה לתת את המענקים גם לעובדים הלא קבועים והמועסקים בחוזה אישי, שכן הוא לא יוכל לנקוט לגביהם בעיצומים כפי שעשה ערב חג השבועות כאשר עצר את אספקת הגבינות לחנויות.

 

בתחילת המשא ומתן דרשו העובדים 3% משווי החברה לפי העסקה, כ-260 מיליון שקל. זאת בדומה לסכום שקיבלו העובדים עם מכירת תנובה משליטת הקיבוצים והמושבים לאייפקס, שאז הוערכה בחצי משוויה הנוכחי, שעומד על 8.6 מיליארד שקל.

 

יו"ר הוועד, אחיאב שמחי, אמר ל"כלכליסט": "כרגע הושלמו כל ההסכמים וההסדרים וההבנות. אנחנו מברכים על המוגמר וממתינים בסבלנות לקלוזינג".

 

את המשא ומתן בין הצדדים ניהלו עוה"ד בני כהן ואלי כהן ממשרד בני כהן מטעם ועד ועו"ד אריאל עמינצח ממשרד מיתר מטעם תנובה.

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, אמר בטקס החתימה כי "העובדים ראויים לעמוד כאן היום ולקבל תגמול על עמלם לא פחות מאשר בעלי השליטה. כך זה צריך להיות בכל חברה רווחית וכך זה ימשיך להיות. ההסתדרות בראשותי תמשיך לחזק את מעמד העובדים לא רק כבעלי עניין משמעותיים בכל ארגון אלא כשותפים לגיטימיים שזכאים ליהנות מפירות העשייה שלהם".

 

מנכ"ל תנובה אריק שור אמר: "כמנכ"ל, אני גאה בכך שיחסי העבודה בתנובה מתאפיינים בשיתוף ובכבוד הדדי ורואה בהסכם זה ביטוי לכך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מירב קריסטל
עובד חברת תנובה
צילום: מירב קריסטל
מומלצים