שתף קטע נבחר

באיחור רב: יפן אוסרת פורנוגרפיית ילדים

הפרלמנט בטוקיו אישר חוק שקובע עונש מאסר וקנס כספי לאדם שמחזיק בפורנוגרפיית ילדים. למי שמחזיק בחומר מסוג זה יש שנה להיפטר ממנו. מבקרי החוק: "הוא לא אוסר הצגה מינית של ילדים בקומיקס ובמשחקי וידאו"

מעט מדי ומאוחר מדי? הפרלמנט של יפן העביר היום (יום ד') חוק שאוסר על החזקת פורנוגרפיית ילדים, אולם בחוק החדש אין איסור על הצגה מינית של ילדים בחוברות קומיקס, אנימציה ומשחקי מחשב.

 

עוד חדשות בעולם :

נשיא סין לבני משפחתו: הסתירו את נכסיכם

עיראק: אילצו ילדים לצפות בהוצאה להורג

טרור איסלאמי נגד צופי מונדיאל: 21 נהרגו

רצו עבודה וטבעו בים: עשרות מהגרים נעדרים

 

הבית העליון בפרלמנט היפני אישר את החוק אחרי שחודש לפני כן עשה זאת הבית התחתון.

 

תושב טוקיו ליד חנות צעצועים מקומית שבה מוכרים חוברות קומיקס (מנגה) (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
תושב טוקיו ליד חנות צעצועים מקומית שבה מוכרים חוברות קומיקס (מנגה)(צילום: Gettyimages)

פרוצות במדינה נוהגות ללבוש מדי בית ספר כדי למשוך לקוחות (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
פרוצות במדינה נוהגות ללבוש מדי בית ספר כדי למשוך לקוחות(צילום: Gettyimages)

 (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
(צילום: Gettyimages)

החוק קובע עונש מאסר וקנס של עד מיליון ין יפניים (9,800 דולר) לאדם שמחזיק בתמונות או סרטי וידאו פורנוגרפיים של ילדים. החוק מעניק לאנשים שמחזיקים בחומרים מסוג זה תקופת חסד של שנה להיפטר מהם.

 

החוק הוצע לראשונה במאי 2013 כתיקון לחוק קודם שאסר ייצור והפצה של פורנוגרפיית ילדים, אבל לא הטיל עונש על אנשים שמחזיקים חומר מסוג זה.

 

פעילים למען זכויות ילדים ומבקרי החוק החדש טוענים כי הוא הגיע מאוחר מדי, ושאינם מרוצים מהעובדה שהוא לא מתייחס להצגה מינית של ילדים בספרי קומיקס (מנגה), ומשחקי וידאו ואנימציה. ביפן ניתן למצוא בקלות תמונות של ילדים ופעוטות בתנוחות מיניות. השמטת האיסור על הצגה מינית של ילדים בקומיקס ועוד באה בעקבות לחץ גדול שהפעילו הוצאות לאור ומשרדי עורכי דין, שטענו כי איסור מסוג זה יהווה הפרת הזכות החוקתית לחופש ביטוי.

 

על פי האתר humantrafficking.org, יפן נחשבת למרכז לייצור ולהפצה של פורנוגרפיית ילדים, והיא מדינה שבה תעשיית המין הגדולה כוללת בין היתר פרוצות שלבושות במדי בית ספר ובמדים אחרים כדי למשוך אליהן לקוחות.

 

החוק החדש מחייב את ספקיות האינטרנט וחברות אינטרנט לשתף פעולה עם המשטרה במניעה וחקירה של הפצת פורנוגרפיית ילדים, שמוגדרת כתמונות וסרטי וידאו שחושפים אברי מין של ילדים או מתמקדים בהם.

 

משטרת יפן מסרה כי השימוש הנרחב בסמרטפונים סייע להפצת תמונות פורנוגרפיות של ילדים. בשנת 2013 דווח במדינה על 1,644 מקרים של פורנוגרפיית ילדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Gettyimages
בובות קומיקס יפניות
צילום: Gettyimages
מומלצים