שתף קטע נבחר

שמים X על האקס

איך מסירים מחסומים רגשיים, משתחררים מהאקס המיתולוגי ומתחילים חיים חדשים? ד"ר אורה גולן מסבירה

פרידה מקשר משמעותי היא תמיד קשה וכואבת, סוג של אובדן. פרידה מצריכה תקופת הסתגלות הכוללת התמודדות עם קושי לחזור להיות לבד, לפגוש אנשים, להתפנות ליצירת ובניית קשר חדש. ד"ר אורה גולן מספרת שבמהלך השנים שמעה סיפורים רבים וחוזרים ממטופלים, נשים וגברים בכל הגילאים, מנערות עד גיל הזהב, שתיארו את הקושי העצום להתמודד ולהתאושש מפרידות קשות.

 

 

 

למרות הקושי, מדגישה ד"ר גולן, חשוב שנדע שיש לנו את היכולת להתמודד עם פרידה, ליזום אותה או לקבל פרידה שנכפתה עלינו בניגוד לרצוננו. הקושי והכאב שיש בהתמודדות עם פרידה מקשר זוגי יכול לעורר מחסומים רגשיים. המחסומים הרגשיים מנהלים אותנו. הם גובים אנרגיה רגשית רבה, יוצרים דפוסי התנהגות וחשיבה שגורמים לתגובות חסרות פרופורציה ולבזבוז זמן ואנרגיה.

 

יש מטופלים שמתקשים להתאושש מהפרידה וחושבים כל הזמן על הקשר שהסתיים, משקיעים הרבה אנרגיה ומחשבה על בן/בת הזוג האקס שנפרדו מהם, בודקים מה הם עושים, איך הם מתנהלים. לפעמים מתפתח עיסוק אובססיבי סביב ה-EX.

 

ד"ר אורה גולן מביאה את הטיפול לנטרול מחסומים רגשיים שמיועד לשים X על ה-EX. הוא מתבצע על ידי כושר התנגדות השריר, מלל, מגע עדין והדמיה וללא שיחות או הנחיות. בטיפול מנטרלים קודם כל מחסומים רגשיים הקשורים ליכולת ליצור קשרים ולנתק קשרים.

 

בהמשך, מכינים את רשימת האקסים, כותבים את רשימת שמות האנשים שהקשר איתם לא פתור, או נשאר לא ברור. לרוב אנו יודעים בדיוק מי יושב לנו שם ומנהל אותנו. לפעמים נופתע לגלות שאדם מסוים עדיין חוסם אותנו כשאנו משוכנעים שכבר התגברנו על הפרידה ועברנו הלאה, לכן מומלץ להכין רשימת אקסים מפורטת.

 

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם המומחים המוצגים במסגרתם


פורסם לראשונה 18/06/2014 22:00

 

מומלצים