שתף קטע נבחר

תמורה לאגרה? לבנון רואה מונדיאל בעברית

אזרחים לבנונים צופים בערוץ 1 כדי להימנע מהדרך היחידה לצפות במונדיאל במדינתם - בתשלום. האם הם יצטרפו למאבק נגד סגירת רשות השידור?

מזרח תיכון חדש: חובבי כדורגל בלבנון פונים בלית ברירה לשכנה הפחות אהודה מדרום כדי לקבל את מנת הכדורגל העולמי היומית שלהם, במקום לשלם מנוי לכבלים. על פי כלי תקשורת במדינה, תושבים רבים בלבנון פונים לערוץ הראשון הישראלי, שמשדר את המשחק ללא עלות, ומאזינים לפרשנות של השדרנים הישראלים באופן פיראטי וחוסכים לעצמם את עלויות השידור במדינה.

 

עוד חדשות בעולם :

 

ספקית הכבלים הקטארית "סאמה" קיבלה את הזכויות הבלעדיות לשדר את משחקי המונדיאל ברחבי המזרח התיכון, אבל משפחות רבות לא יכולות לשלם את דמי המנוי הגבוהים שדורשת ספקית המשחקים היחידה בלבנון.

צופים במונדיאל בלבנון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
צופים במונדיאל בלבנון(צילום: AFP)

במקום, דיווח העיתון הלבנוני א-נהאר, "קולותיהם של הפרשנים הישראלים בעברית נשמעים בכל מקום בדרום לבנון; בבתים, במרפסות ובחצרות, מכיוון שהמדינה כשלה בהקצאת כספים כדי לאפשר לאזרחים לצפות במשחקים".

 

רשות השידור הציבורי בלבנון "טלה ליבאן" הביעה תרעומת בעקבות שידורי טורניר גביע העולם בתשלום בלבד, והממשל המקומי הביע את חוסר שביעות רצונו משידור המונדיאל בעברית בדרום לבנון. בתגובה, הרשות הודיעה שהיא גם תשדר את משחקי המונדיאל השבוע כדי לקרוא תיגר על העסקה על זכויות שידור הבלעדיות שנחתמה עם חברת הכבלים בקטארית. יו"ר "טלה ליבאן", טלאל מקדסי, אמר: "הזכות של כל אזרח לבנוני, בכל יישוב, היא להיות מסוגל לצפות בגביע העולם, והדרך היחידה לעשות זאת זה באמצעות שידור המשחקים ב'טלה ליבאן'".

 

חברת הכבלים הקטארית מיהרה לפרסם שמעתה תושבי לבנון יהיו רשאים לצפות בגביע העולם ללא תשלום. ההחלטה לשדר את המשחקים בחינם כנראה משמחת אוהד לבנוני אחד במיוחד, שפנה לעיתון א-נהאר והלין כי הפרשנים הישראלים מוטים באופן מובהק "נגד המוסלמים מבוסניה" במשחקם מול ארגנטינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
לבנונים צופים במונדיאל בבר
צילום: AFP
מומלצים