שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיסקין נגד הרב: הקב"ה העניש? אז למה נערים דתיים?
  בעקבות דבריו של הרב דב ליאור, שאמר כי החטיפה היא עונש מאלוהים על החקיקה האנטי-דתית, ענה לו ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין: "אם כך, מדוע דווקא נערים שומרי מצוות. כך נבנית תשתית אידיאולוגית דתית למטורפים"

  דבריו של הרב דב ליאור, לפיהם החטיפה היא עונש מאלוהים בעקבות חקיקת חוקים אנטי-דתיים, הובילו לתגובה חריפה מצדו של ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין. בחשבון הטוויטר שלו כתב דיסקין: "הרב דב ליאור מצא את הסיבה לחטיפה. הקב"ה מעניש אותנו על חקיקה אנטי דתית. ואני שואל את הרב ליאור - אם כך, מדוע נערים שומרי מצוות דווקא?"

   

  בעוד צה"ל ממשיך את מבצע "שובו אחים" ביהודה ושומרון, יש מי שחושב שחטיפת הנערים גיל עד-שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח, נגזרה משמיים. עד כה נלכדו 250 פעילי חמאס, 53 מהם ממשוחלררי עסקת שליט, והם נחקרים בניסיון לדלות מידע על גורלם של שלושת הנערים, והסערה בישראל גורמת גם לויכוחים ואמירות מכל מיני צדדים.

   

  יובל דיסקין. תוהה ()
  יובל דיסקין. תוהה

  אתמול פורסם בערוץ 10 כי הרב ליאור, רב העיר חברון שנחשב לאחד מבכירי הרבנים בציונות הדתית,

  פרסם גילוי דעת בעקבות חטיפת שלושת הנערים ביום חמישי בשבוע שעבר. לפי הרב ליאור, החטיפה היא עונש מהקדוש ברוך הוא, על רקע החקיקה האנטי-דתית בכנסת של הממשלה הנוכחית, וכמו כן על הרצון למסור שטחי ארץ ישראל למחבלים כלשונו.

   

  בגילוי הדעת אמר הרב ליאור כי "אם נחשוב שהצרות באות במקרה וממנהג העולם ולא בגלל מעשינו, הקב"ה יעניש אותנו על עצם מחשבה זו". בתגובה, תקף אותו ראש השב"כ דיסקין וצייץ בטוויטר: "הרב דב ליאור מצא את הסיבה לחטיפה. הקב"ה מעניש אותנו על חקיקה אנטי דתית. ואני שואל את הרב ליאור - אם כך, מדוע נערים שומרי מצוות דווקא? כך נבנית תשתית אידיאולוגית דתית שבונה הכשר רעיוני למטורפים ולקיצוניים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  יובל דיסקין
  צילום: AP
  צילום: אוהד צויגנברג
  הרב דב ליאור
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים