שתף קטע נבחר

אריאל אטיאס הודיע שהוא פורש מהכנסת

בהודעתו הסביר: "לאחר שנים רבות של פעילות אינטנסיבית הרגשתי צורך לקחת פסק זמן מחברותי בכנסת"

ח"כ אריאל אטיאס מש"ס הודיע היום (יום ה') ליו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי ולמועצת חכמי התורה בראשות הרב שלום כהן שהחליט להתפטר מהכנסת. במקום אטיאס ייכנס לכנסת מועמד מספר 12 ברשימת ש"ס, יואב בן-צור, לשעבר מנכ"ל רשת מעיין החינוך התורני.

 

ההודעה הגיעה לאחר כמה שיחות בנושא עם חברי מועצת החכמים ועם יו"ר התנועה. בהודעה פומבית לציבור תומכי ש"ס אמר אטיאס: "נפלה בחלקי הזכות להיות שליחו של מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל ושל חברי מועצת חכמי התורה, לשרת את הציבור כנציג תנועת ש"ס בכנסת ובתפקידיי כשר התקשורת וכשר הבינוי והשיכון בממשלת ישראל. במהלך תפקידיי, השתדלתי לפעול כמיטב יכולתי בנאמנות ובמקצועיות לטובת כלל אזרחי ישראל ולמלא את השליחות שהוטלה עליי".

 

בהודעה הסביר אטיאס את הרקע להחלטה: "לאחר שנים רבות של פעילות אינטנסיבית, לילות כימים לטובת הציבור ולאחר פטירתו של מרן הרב עובדיה יוסף הרגשתי צורך לקחת פסק זמן מחברותי בכנסת". אטיאס סיים בתודה לראשי התנועה: "ברצוני להודות למרנן ורבנן חברי מועצת חכמי התורה, ולחבריי, יו"ר התנועה הרב אריה דרעי וחברי הכנסת של ש"ס, על האמון הרב שנתנו בי עד היום. בכוונתי להמשיך ולעמוד לימין תנועת ש"ס ולעסוק בפעילות ציבורית שתוטל עליי על ידי מועצת חכמי התורה ויו"ר התנועה".

 

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי התייחס לפרישת אטיאס: "בן אדם מרגיש שהוא צריך פסק זמן. הוא ימשיך לעבוד בתנועה, הוא ימשיך לעבוד בכל מטלה שנטיל עליו". בראיון לרדיו "קול ברמה" הוסיף דרעי: "מבחינת המטלות שאני מטיל עליו,

לא עבודה בכנסת, עבודות אחרות, הוא עובד הרבה יותר ממה שהוא עבד לפני זה". 

 

נחשב למטאור פוליטי

אף שלא ביקש לעצמו את ראשות ש"ס, אטיאס נחשב למטאור פוליטי ולאחד מבכיר בתנועה - בעיקר בזכות קרבתו לרב עובדיה יוסף המנוח. השניים התקרבו בתקופה שבה כיהן אטיאס כמנכ"ל "בד"ץ בית יוסף", מותג הכשרות שהוקם על ידי הרב, וזה היה תפקידו עד שנבחר לכנסת.

 

אטיאס קיבל לידיו את אחד תיקים הבכירים שניתנו לש"ס, שר התקשורת, כבר בקדנציה הראשונה שלו כח"כ, למרות שהיה רק במקום החמישי ברשימת מועמדי המפלגה לכנסת. בקדנציה השנייה בכנסת היה אטיאס במקום השני ברשימת ש"ס וכיהן כשר השיכון.

 

מקורביו של אטיאס אומרים שהוא איבד עניין בחיים הפוליטיים מאז פטירת הרב עובדיה ומרגיש שמיצה את עצמו בתפקידים המיניסטריאלים שמילא. ההערכות הן שהוא מאס במאבקי הכוחות בצמרת ש"ס, ו"התייבש" באופוזיציה לאחר שתי קדנציות כשר בולט - ולכן החליט לקחת פסק זמן. הוא לא שולל חזרה לפוליטיקה בעתיד, אבל פניו כרגע למגזר העסקי, ממנו הגיע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אריאל אטיאס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים