שתף קטע נבחר

צילום: דובר צה"ל

אם החטוף: "ביקשנו מרה"מ להפעיל עוד לחץ"

במשך שעתיים עודכנו הוריהם של שלושת הנערים החטופים בניסיונות של מערכת הביטחון להביא למציאתם. נתניהו הבטיח להורים כי מערכת הביטחון "משקיעה מאמץ אדיר" לפתרון הסוגיה. אמו של גיל-עד שער: "אנחנו מאמינים שבידי הממשלה אמצעי לחץ נוספים שיכולים לזרז את שובם של הבנים"

"העם נותן לכם כוח ואתם נותנים לו כוח בחזרה", כך אמר בצהריים (יום ו') ראש הממשלה בנימין נתניהו להוריהם של שלושת הנערים החטופים: גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח. במהלך הפגישה עדכן נתניהו את הורי החטופים בניסיונות לאתר את בניהם והדגיש כי מערכת הביטחון עושה את כל שביכולתה כדי להשיב אותם. בתום הפגישה שנערכה כשעתיים אמרה בת גלים שער, אמו של גיל-עד: "אנחנו מאמינים שבידי הממשלה אמצעי לחץ נוספים שיכולים לזרז את שובם של הבנים, ביקשנו מראש הממשלה להפעילם".

 

 

בת גלים שער אמרה עוד לאחר הפגישה עם ראש הממשלה כי "הימים שעוברים עלינו מציבים בפנינו אתגרים לא קלים, אבל אנחנו עם חזק ועם שמנצח. מה שאני עושה בימים לא פשוטים אלה, זה מנסה לחשוב חיובי ולחשוב מחשבות טובות. זה נותן כוח להתחבר לערכים ולהתמקד בחוזקות. אני יודעת שעם ישראל מקבל על עצמו לעשות מעשים טובים וזה מחזק מאוד. הילדים יודעים שלא ננוח עד שנמצא אותם".

 

נתניהו מצדו הדגיש בפני ההורים במהלך הפגישה כי משימת איתור הבנים קודמת לכל דבר. לדבריו, "זו המטרה המרכזית של הפעילות המבצעית והמודיעינית שאנחנו מבצעים, וכל היחידות המתאימות מגויסות למטרה זו. תגברנו את הכוחות בשטח, ואנחנו משקיעים מאמץ אדיר על מנת להגיע אל הבנים".

 

רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, סיפרה להורי החטופים כי נרגשת מאוד מהמפגש עמם. "אני מבקשת להמשיך ולחזק את ידיכם ולחבק אתכם יחד עם כל עם ישראל. כל עם ישראל מחכה לחזרה של הבנים שלכם", אמרה נתניהו.

"אמצעי לחץ נוספים". בני הזוג שער (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"אמצעי לחץ נוספים". בני הזוג שער(צילום: מוטי קמחי)

משפחת פרנקל בנוף איילון (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
משפחת פרנקל בנוף איילון(צילום: אבי מועלם)

הוריו של אייל יפרח (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הוריו של אייל יפרח(צילום: עידו ארז)

 

איריס יפרח, אמו של אייל, אמרה בתום הפגישה בשם כל ההורים: "אנחנו מודים על האירוח החם, על ההקשבה, על העידוד ועל התמיכה". אחר כך, עם חזרתה לבית המשפחה באלעד, אמרה יפרח: "הפגישה הייתה חשובה, הייתה מחזקת באמונה ותקווה שכוחות הביטחון יצליחו במשימתם ויחזרו בשלום הביתה. הלב שלנו נשבר מגעגועים. אנחנו מבקשים מכל עם ישראל, בעת הדלקת נרות שבת להוסיף אור, לייחד את מחשבותינו עם הילדים שלנו שבעזרת השם יחזרו הביתה ויוכלו להיות איתנו בשבת".

 

רחלי פרנקל, אמו של נפתלי, אמרה עם חזרתה לבית המשפחה בנוף איילון: "אנחנו מתקרבים לעוד שבת בלי אייל, גלעד ונפתלי וגם בלי כל כך הרבה חיילים שנמצאים עכשיו בשטח ולא יוצאים שבת. אני מבקשת ממי שיכול להמשיך ולהוסיף אור בבתים ולהתפלל".

 

פרנקל אמרה עוד בעקבות הפגישה עם ראש הממשלה כי "הרגשנו מעורבות אישית והמון אמפתיה מצד ראש הממשלה ואשתו. קיבלנו סקירה מודיעינית וצבאית על כל מה שעושים כדי להביא את הנערים הביתה. הייתה פגישה מאוד טובה, בגובה העיניים, ראש הממשלה הקשיב לשאלות ששאלנו וגם להצעות שהעלינו".

בני הזוג נתניהו עם הוריו של אייל יפרח (צילום:  קובי גדעון, לע"מ) (צילום:  קובי גדעון, לע
בני הזוג נתניהו עם הוריו של אייל יפרח(צילום: קובי גדעון, לע"מ)
"עוד שבת בלי הילדים". הוריו של נפתלי פרנקל עם ראש הממשלה ורעייתו (צילום:  קובי גדעון, לע"מ) (צילום:  קובי גדעון, לע
"עוד שבת בלי הילדים". הוריו של נפתלי פרנקל עם ראש הממשלה ורעייתו(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

במקביל, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון נפגש היום עם לוחמי ימ"מ וסיירת מטכ"ל שפועלים בגזרת יהודה ושומרון ואמר להם: "אתם וכוחות אחרים מבצעים בימים האחרונים פעילות מבצעית חשובה. אנחנו בטוחים במקצועיות שלכם, בנחישות וביכולות שאתם מפגינים. זהו מאמץ מודיעיני ומבצעי רחב-היקף, ואנחנו צריכים לסיים אותו כשאנחנו מניחים את ידינו על החוטפים ומגיעים לנערים".

 

"אם תגיעו למגע, תניחו שהחטופים בחיים" 

השר יעלון אמר עוד ללוחמים: "הנחת העבודה שלנו היא שהחטופים בין החיים, עד שלא מוכח אחרת. גם אתם צריכים לקחת את זה בחשבון, כיוון שאם תגיעו למגע עם האחראים לחטיפה, צריכה לעמוד לנגד עיניכם ההנחה שהחטופים בחיים".

 

שר הביטחון עם לוחמי יחידות מיוחדות (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון) (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
שר הביטחון עם לוחמי יחידות מיוחדות(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

בחמ"ל עם האלוף ניצן אלון ולוחמי ימ"מ וסיירת מטכ"ל (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון) (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
בחמ"ל עם האלוף ניצן אלון ולוחמי ימ"מ וסיירת מטכ"ל(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

 

בהתייחסותו לפעילות של כוחות הביטחון מול חמאס אמר יעלון כי "התחלנו לגבות מחמאס ביהודה ושומרון מחיר כבד, שהוא הרבה יותר כואב מתקיפות מטוסים. אנחנו פוגעים קשות בתשתית האזרחית של חמאס, וזה מחיר כבד מאוד מבחינת הארגון. מדובר בכסף, במוסדות צדקה, בתשתית אזרחית ובתשתית הטרור. לא סתם אנחנו שומעים את

הזעקות והאיומים שלהם. לא נפסיק את הפעילות הזו מול תשתיות חמאס, עד שנרגיש שאנחנו ממצים אותה".

 

בסיום דבריו הדגיש שר הביטחון כי לישראל אין כוונה להבעיר את השטח. לדבריו, "אנחנו פועלים באחריות ובשיקול דעת, את הטבעת סביב החוטפים צריך להמשיך ולהדק. יש לי הערכה רבה על המאמץ ועל האופן שבו המבצע הזה מתנהל".

 

מוקדם יותר היום אמר ישי פרנקל, דודו של נפתלי, כי לפי המידע שבידיו שלושת הנערים בחיים. "מערכת הביטחון מעדכנת אותנו בצורה שוטפת ואנחנו יודעים יותר דברים, בטח שלא יודעים הכול", אמר. "כל האינדיקציות עד עכשיו שאנחנו שומעים הם ברמת החיים והתחזיות אופטימיות, כמובן שהן לא ודאיות ויש הערכות שמבוססות על מידע שגורם לנו לחשוב שהילדים בחיים. זה הרושם שאני מקבל מקריאת התמונה וזו גם הנחת העבודה של מערכת הביטחון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:  קובי גדעון, לע"מ
נתניהו עם אביו של גיל-עד שער
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים