שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לא להאמין: התועלת הבריאותית של עמידה במקום

  מומחה בריטי לספורט אומר כי עמידה של 3 שעות בכל יום, 5 ימים בשבוע שוות ערך בריאותי לריצה של 10 מירוצי מרתון בשנה. לדבריו עמידה היא פעילות גופנית לכל דבר שתורמת לשיפור הבריאות

  חדשות טובות לכל מי שלא אוהב ללכת לחדר כושר. גם עמידה של 3 שעות ביום יכולה לעזור לכם להיות בריאים יותר. מתברר שלעמוד במשך 3 שעות מדי יום שווה ערך לריצה 10 מירוצי מרתון בשנה, אומר מומחה בריטי לרפואת ספורט, ד"ר מייק לוסמור.

   

 1. עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  לדבריו, כל פעילות גופנית גם אם היא מועטה היא בעלת השפעה על הבריאות שלנו. "ההמלצות הן לעסוק בפעילות גופנית במשך חצי שעה, 5 ימים בשבוע לפחות. אבל במציאות רק 7% מהגברים וארבעה אחוזים מהנשים מצליחים לעמוד בדרישות הללו".

   

  נכנסים לכושר:

   

  הוא אומר כי רבע מהמבוגרים לא מצליחים לעמוד בדרישות המומלצות לכושר גופני. "חשוב להבין שגם מידה מועטה של כושר גופני יכולה לעשות הבדל גדול ולהועיל לבריאות שלכם. גם אם מדובר סתם בעמידה. כשעומדים שרירי הרגליים נכנסים לפעולה, גם העובדה שמנסים לייצב את הגוף היא חשובה ותורמת לבריאות", הוא מסביר.

   

  הוא מוסיף כי אם נעמוד מדי יום במשך 3 שעות, 5 ימים בשבוע, זה יהיה שווה ערך בריאותי לריצה של 10 מירוצי מרתון במשך שנה.

   

  שינוי קטן יוצר שינוי גדול

  אנשים טועים לחשוב שמאמץ קטן כמו עמידה במקום, שמייצר שינוי קטן אך הדרגתי הוא חסר משמעות. "שינויים קטנים כאלה ישפרו את הבריאות שלכם, מקטינים את הסיכון למחלות לב, סוכרת, יפחיתו את הסיכוי לחלות בסרטן, את רמות הכולסטרול וגם יעזרו לשמור על משקל תקין", אומר ד"ר לוסמור.

   

  הוא מסביר כי ההמלצות הבריאותיות לפעילות גופנית, נוסחו כך כדי שהרוב המכריע של אנשים יוכלו לבצע אותם. "בין השאר גם ההמלצה לחנות רחוק מהמקום אליו אתם צריכים להגיע וללכת את המרחק שנשאר ברגל או לרדת תחנה אחת לפני הזמן אם אתם נוסעים בתחבורה ציבורית, או לעלות במדרגות במקום במעלית. כל השינויים הקטנים הללו מצטברים לשינוי גדול ומשמעותי".

   

 2.  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  תעמדו במקום לרוץ מרתון
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים