שתף קטע נבחר

אלמנת ברוך מזרחי: שמחה שהמחבלים יישבו בכלא, אבל התנאים שלהם מעוררים כעס

במשפחתו של קורבן הפיגוע בליל הסדר מברכים על מעצר המחבל, ששוחרר בעסקת שליט. אלמנתו הדס: "מגיע להם עונש מוות". על שלושת הנערים החטופים: "אני מקווה שהם יחזרו בשלום בלי שחרור אף מחבל נוסף"

הדס מזרחי, אלמנתו של ניצב משנה ברוך מזרחי שרוצחו - משוחרר מעסקת שליט - נתפס בפעולה משולבת של השב"כ, צה"ל והמשטרה, בירכה היום (ב') על מעצר זיאד עווד מהכפר אידנא: "אנו שמחים כי המחבלים השפלים יישבו בכלא ולא יוכלו לפגוע באחרים. מאידך, התנאים הלא-הוגנים של האסירים שעליהם אני קוראת בתקשורת מעוררים כעס וכאב. עונש שאינו מרתיע יגרום למחבל לחזור על התנהלותו".

 

היא הוסיפה: "אנו רוצים להודות ולחזק את ידי כוחות הביטחון העושים לילות כימים כדי לנסות ולהגן עלינו בארצנו. החוסר והאובדן של ברוך לא יתמלא. הכאב הפיזי והרגשי קיים ונמצא שם לצערנו. דמותו המופתית של ברוך האב הבן והאח והבעל איננה. אנו סבורים שעל פשע כזה אין מחילה ורוצים לשמוע כי מדינת ישראל תבחר להטיל עונש כבד ומרתיע שימנע ממחבלים לחזור ולרצוח שנית כמו עכשיו. כולי תפילה ותקווה לשובם של הבנים שלנו הביתה בשלום ללא שחרור אף מחבל נוסף".

 

מה צריך לעשות כדי שזה לא יקרה?

"לא לתת למחבלים תנאים של בית מלון. אני חושבת שמגיע עונש מוות למחבלים".

 

הנאשם זיאד עווד ()
הנאשם זיאד עווד

ברוך מזרחי ז"ל ()
ברוך מזרחי ז"ל

מאז הרצח עברו חודשיים. איך עברת אותם?

"אלה היו חודשיים מאוד קשים. לילדים מאוד קשה. כל אחד ותופעות הלוואי שלו. קשה, אבל אמרנו שאנחנו רוצים להיות משפחה שמחה, אנחנו רוצים לקום, רוצים להמשיך את החיים שלנו".

 

איך הרגשת כששמעת שהוגש כתב אישום נגד החשודים ברצח?

"תחושה מעורבת.

קשה לי להגיד שמחה כי הם עוד חיים".

 

היית מודעת למעצר של החשוד או שגילית את זה היום?

"אני לא רוצה להיכנס לפרטים של החקירה".

 

משתפים אותך? את בקשר עם גורמי הביטחון?

"דואגים לנו מאוד".

 

ח"כ איילת שקד מהבית היהודי אמרה במשדר המיוחד של ynet: "העסקאות האלה מובילות לנרצחים נוספים. הציבור רואה את מי שאפשר להציל, אבל הוא לא רואה את מי שיירצח אחר כך וזה התפקיד של הממשלה. כל עוד סיעת הבית היהודי בממשלה לא ישוחררו יותר רוצחים. זה תמיד קורה ולכן אין שום סיבה שזה לא יקרה בעקבות עסקת שליט. גם החיילים תומר חזן ועידן אטיאס הם תוצאה של העסקה הזאת וגם שלושת הילדים שנחטפו. ממשלה שוחרת חיים צריכה להפסיק עם זה אחת ולתמיד. ראש הממשלה שלנו כתב על זה הרבה ספרים וצריך ליישם את מה שהוא כתב. הכנסת מקדמת בצורה טובה את החוק שלי לעצור שחרור רוצחים. עדיין יש המון רוצחים בכלא שיכולים להשתחרר אם הממשלה לא תהיה מספיק חזקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
הדס מזרחי
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים