שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל: "ככל שחולף הזמן, החשש גובר". המשפחות: "אין תוצאות, לפעול בכול הכוח"

12 יום אחרי חטיפת הנערים עדיין אין קצה חוט והחיפוש מתמקד במישור המודיעיני. דודו של נפתלי פרנקל הסביר מדוע האימהות בחרו לנאום מול מועצת זכויות האדם העוינת ואמר: "הסאגה צריכה להיגמר מהר ככל האפשר"

שר הביטחון משה יעלון והרמטכ"ל בני גנץ מדגישים היום (ג') כי נמשך מבצע צה"ל להשבת החטופים - אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל - נמשך, אבל כעת המוקד שלו הוא הפעילות המודיעינית, ולא הפגיעה בתשתית חמאס ביהודה ושומרון. בינתיים, קצה חוט שיוביל להשבת הנערים החטופים עדיין אין. בצה"ל מודים כעת שקשה עד בלתי אפשרי למנוע מחוליה מקומית או ממפגע בודד להוציא לפועל פיגוע או להרתיע אותו מלעשות כך.

 

בינתיים שוקל צה"ל את עמדתו לגבי סנקציות לגבי הפלסטינים. הדרג הצבאי תומך בהחלטה להרוס את ביתו של המחבל זיאד עווד מהכפר אידנא, שרצח את ניצב משנה ברוך מזרחי בליל הסדר. במקביל שוקל צה"ל להמליץ להגביל כניסת פלסטינים לשטח ישראל במהלך הרמאדן.

 

במקביל מתקשה ישראל לגייס את דעת הקהל העולמית למען החטופים. אימהותיהם השמיעו את קולם היום בזירה עוינת במיוחד - מועצת זכויות האדם של האו"ם, ולאחר מכן אמרה בת גלים שער: "העולם אדיש, שותק, ממשיך בשגרה".

 

לאחר הנאום של רחל פרנקל, אמו של נפתלי, ומסיבת העיתונאים שאחריו, אמר הדוד ישי פרנקל כי המשפחות לא הופתעו מהגינויים שספגה ישראל בז'נבה. "צריך להשמיע את הדברים שלנו, וברור שעדיף שזו תהיה במה אוהדת. זו דילמה שעלתה והתבלטנו בה רבות", סיפר. עם זאת, הבהיר: "המשפחות דנו שעות רבות באפשרויות השונות ואנחנו לא מצטערים לרגע. ברור לנו שחשוב להשמיע את קולנו ואנו מקווים שהצלחנו".

 

על פעילות הצבא שהצטמצמה, בעיקר באזור בחברון שם החיים שבו לשגרה, הוסיף ישי פרנקל: "ברור לנו שהפעילות הולכת ומצטמצמת ומשנה את האופי שלה. זו החלטה של מקבלי ההחלטות ושל הדרג הצבאי. מבחינתנו הדבר החשוב ביותר הוא שישחררו את הילדים". 

 

"אנחנו רוצים שצה"ל יפעל בכל הכוח כדי שהסאגה הזו תיגמר מהר ככל האפשר. מצער אותי מאוד שבשלב הזה אין תוצאות", הדגיש ישי פרנקל.

"מצד שני אין לנו ביקורת ואנו סומכים על שיקול הדעת של המפקדים בשטח. חלפו 12 יום והילדים לא איתנו וזה הדבר החשוב ביותר שעמוד לכולם לנגד העיניים

 

מול המצלמות טען הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ כי מבצע "שובו אחים" להחזרת הנערים החטופים יימשך "ככל שיידרש". רא"ל גנץ הודה ואמר כי "ככל שחולף הזמן, החשש לחייהם גובר, אבל הנחת העבודה היא שהם בחיים". הוא הבהיר כי "אנחנו בעיצומו של המבצע להשבתם של החטופים לביתם, תוך פגיעה בחמאס. נעשה כל שיידרש ונמשיך במבצע ככל שיידרש. אני מבקש לחזק את משפחות החטופים, אנחנו איתם ובשבילם".

 

הרמטכ"ל אמר במסיבת העיתונאים בצומת העוקפים ליד חברון כי "השטח הוא שטח נרחב, יש הרבה אפשרויות מסתור והסתרה. אנחנו מגבירים את הפעולות. נמשיך ונעשה כל מאמץ על מנת להגיע אל החטופים". גנץ הוסיף שכוחות הצבא, בשיתוף שב"כ והמשטרה, ימשיכו במבצע ככל שיידרש תוך פגיעה בתשתיות חמאס ביהודה ושומרון.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
הרמטכ"ל בני גנץ
צילום: דובר צה"ל
מומלצים