שתף קטע נבחר

האשטאג סוביבור: עם היפות שלי באושוויץ

סערה ברשת: יותר מ-3,000 לייקים תוך יום לעמוד שכותרתו "עם היפות שלי באושוויץ". לצד תמונות ממסעות בני נוער לפולין, נכתבו כותרות כ"לא נשכח ולא נסלח, מיידנק 2014" ו-"שומרות לכן מקום במושב האחורי באוטובוס לטרבלינקה"

רק הלילה (שלישי) העמוד הזה נפתח, אבל הסערה כבר בעיצומה: עמוד פייסבוק שמכונה "עם היפות שלי באושוויץ" (www.facebook.com/yafotsheli) מכיל בעיקר תמונות ממסעות לפולין וכותרות, שלפחות בחלקן אמורות להיות סאטיריות. תוך 18 שעות כבר צבר העמוד יותר מ-3,000 לייקים, וגם לא מעט תגובות, בחלקן זועמות.

 

עוד בחדשות:

עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

 

בכותרת אחת התמונות נכתב "בלוק 10 סגור למבקרים", באחרת - שבה נראות נערות רוקדות - הכותרת היא "אילוסטרציה של כאב". כותרתה של תמונה אחרת, שבה נראה נער אוכל שלג, היא - "לא נשכח ולא נסלח, מיידנק 2014". לצד אחרת, נכתב "האשטאג סוביבור".

 

לצד תמונה נוספת, שבה מצולמת שתי תיכוניסטיות, הכיתוב הוא "מהממות! שומרת לכן מקום במושב האחורי באוטובוס לטרבלינקה!!!".

אחד מהפוסטים כולל סטטוס שככל הנראה פרסמה נערה בזמן שהייתה במסע לפולין: "הוא לא צריך להיות מושלם, העיקר שהוא יגרום לך לחייך!! בוקר טוב שיהיה בדרך לאושוויץ :)".

 

המגיבים לא נשארו אדישים. "מה זה העמוד הדפוק הזה?! הוא מתיימר להצחיק?", כתב אחד מהם. אחר ניסה להסביר: "זה צוחק על ההווי 'תמונה עם האחים', שכל כך חזק עד שאנשים עושים את זה גם במחנה השמדה, ובמסע שלי לפולין גם היו כמה כאלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים