שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "יפתח נגד בנצי זו מלחמה אבודה"

  35 שנה אחרי "אסקימו לימון" יפתח קצור עדיין נהנה מתהילת עולם כבנצי, חולם על איחוד ומסרב להצטרף לבית האח הגדול. במשך זמן רב ניסה להילחם עם הדמות שדבקה בו, אבל לבסוף למד להשלים איתה: "הבנתי שזה גדול ממני". תפקידים חדשים, לעומת זאת, הוא לא מצליח לקבל. "דפקתי על דלתות, זה לא עוזר", הוא אומר בראיון

  יפתח קצור הוא ההוכחה שהתהילה, ההכרה והפרסום לא בהכרח מביאים עמם גם עבודה. לפני 35 שנה הוא היה אחד הכוכבים הגדולים בארץ בזכות תפקידו כבנצי בסדרת סרטי "אסקימו לימון", ועד היום כולם מזהים אותו, ולא רק בישראל - גם בגרמניה, ביפן ובתאילנד. וכל זה לא עוזר לקצור בן ה-56 לקבל תפקיד בקולנוע, בתיאטרון או בטלוויזיה. "מ-1990 לא קיבלתי הצעה. הלכתי לתיאטראות, דפקתי על דלתות והצעתי את עצמי. זה לא עוזר", הוא מספר בראיון ל-ynet. 

   

  קצור התראיין לסדרת הדוקו ריאליטי "קול מן העבר" שמגישה איריס קול (ועולה הערב, ה', בערוץ הראשון), ובזכות זאת אמנם השתתף בהקראת טקסטים בתיאטרון בית ליסין, אבל מדגיש שלא באמת מדובר בהזדמנות לתפקיד חדש: "הרי זה קשקוש, ידעתי שלא יצא לי מזה כלום וזה סתם בשביל המצלמה. אותם אנשים שכאילו הציעו לי את התפקיד הזה, הם אותם אנשים שסירבו לי לפני כמה שנים, אז מה השתנה מאז".

   

  הצעות לאיחוד של בנצי, מומו ויהודל'ה, לעומת זאת, מגיעות בשצף קצף. הראיון עמו אפילו נדחה מעט בגלל שיחה נוספת מגרמניה: "מפיק משם התקשר לבדוק אפשרות לאיחוד של שלושתנו לסרט חדש בסדרה. אבל זה שטויות, תאמין לי, יש כל כך הרבה הצעות כאלה ושום דבר לא קורה עם זה".

   

  אתה מוכן היום לאיחוד? 

   

  "חד משמעית כן. גם יונתן סגל (מומו) וצחי נוי (יהודל'ה) מוכנים. אבל זה לא קורה".

   

  למה לדעתך?

   

  "לי אין תשובה, תגיד לי אתה למה. אנחנו מדברים בינינו מיליוני פעמים על זה שצריך לעשות משהו. אבל תמיד איכשהו זה מתפספס. אפילו הציעו לנו ללכת ביחד ל'אח הגדול'. התלבטנו עם עצמנו ובהפקה הבינו שאנחנו לא ממש בקטע, אז הם ירדו מזה".

   

  לדבריו השלישייה המפורסמת עדיין שומרת על קשר, אף שלא מדובר בחברות של ממש. "אנחנו לא חברים, אבל כן מחוברים זה לזה כמו שלישיה סיאמית" הוא אומר, "אנחנו לא רואים יחד את המונדיאל או מדברים על בסיס יומיומי, אבל יש שיחות ואנחנו בקשר".

   

  "אסקימו לימון". לא רואים ביחד מונדיאל, אבל שומרים על קשר ()
  "אסקימו לימון". לא רואים ביחד מונדיאל, אבל שומרים על קשר
    

  פנסיה עד גיל 30 בזכות בנצי

  בשלב זה של חייו קצור כבר הבין שאין טעם להילחם בתופעה - תמיד יזכרו אותו כנער הרגיש ההוא שנלחם על ליבן של תמי ונילי. "יפתח נגד בנצי זו מלחמה אבודה. אני מוצא את עצמי מדבר כל הזמן על אסקימו לימון ועל הבנצי הזה. זו תופעה עולמית. אני מקבל על בסיס יומיומי ריקושטים והצעות חברות בפייסבוק מכל מיני איים נידחים שלא שמעתי את השם שלהם. פעם עניין אותי לדעת מה קורה - צעירה בת 20 מיפן הציעה לי חברות, ושאלתי אותה אם אנחנו מכירים. היא ענתה ברור שכן, מהסרט שראתה ב-DVD.

   

  "היום אני מדבר ממקום של שלמות עם עצמי ועם מקומי, אני יודע איך להכיל את החוויה הזאת. זה לא היה תמיד ככה, ניסיתי להילחם בדבר הזה, יפתח ניסה למצוא את מקומו. מאז שהבנתי שזה גדול ממני, הבנתי שאני צריך לחבק את זה, ולא לצאת נגד זה. אני יכול להגיד שהתמזל מזלי, אבל מפה ועד לנהל את חיי בצל בנצי, יש פה סוג של פער".

   

  הדמות הזאת פוגעת בך?

   

  "לא, אי אפשר להגיד שבנצי פגע בי. אבל כמה אני יכול לדבר על זה? יש פה שני אנשים - יפתח שחי את חייו ומנהל את ענייניו, ובנצי. אני נדרש לדבר יותר על בנצי. וחבל".

   

  ההצלחה ארוכת השנים משתלמת?

   

  "אני לא מקבל תמלוגים. זה מורכב. חתמנו על החוזים שלנו בסוף שנות ה-70 ולא היתה מודעות אז. לא ידענו כלום, זו היתה תקופה תמימה. למרות שלא היינו פראיירים וקיבלנו סכומי כסף חסרי תקדים על הסרטים האלה. הייתי קם בבוקר ויכולתי לעשות מה שרציתי. הייתי בפנסיה עד גיל 30 בזכות אסקימו לימון, הייתי רווק הולל. אבל תמלוגים לא ראינו ואנחנו לא רואים. הרבה אנשים התעשרו מהסרטים האלה".

   

  קצור, גרוש ואב לשני ילדים, מסרב בתוקף לדבר על חייו הפרטיים, אבל מבקש להבהיר שהוא אוהב את העיסוק שלו. "היום אני אסטרטג ונותן ייעוץ לעסקים, זה מביא לידי ביטוי את היכולות שלי. הקמתי עכשיו גם חברה נוספת שנקראת פג'ויה להשבחת עסקי נדל'ן. אני נהנה לתת מהידע שלי ורואה בזה כשליחות. בגלל זה אני אומר שהמשחק הוא עוד כישרון שנמצא אצלי".

   

  היית מוכן להשתתף בריאליטי כדי לקבל הזדמנות נוספת בשואוביזנס?

   

  "זה נמוך לעשות ריאליטי, למה אני צריך את זה? לא מעניין אותי לרוץ אחרי התהילה, את התהילה כבר יש לי. אני לא אומר בוא תראה אותי על המסך,  תן לי אתגר אמיתי".

   

  צחי נוי עשה ריאליטי.

   

  "הוא שחקן פעיל והוא ריאליסט". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יפתח קצור. קהל מעריצים ביפן
  לאתר ההטבות
  מומלצים