שתף קטע נבחר

למה גן חיות הרג גור דובים בריא?

חודשים אחרי הסערה שעורר גן חיות בדנמרק שהרג ג'ירף "מיותר" החליטו בשוויץ להמית את בנם של "מאשה" ו-"מישה" ולהציג לראווה את גופתו

גן חיות בשוויץ הרג גור דובים בריא, ואף יפחלץ אותו ויציגו לראווה, כדי ללמד את הילדים ש"הטבע יכול להיות אכזרי".

 

עוד חדשות בעולם :

לפטופ המוות: איפה אבי הפצצה האיראנית?

איטליה מזדקנת: יותר מבוגרים, פחות לידות

דרך היופי: מיס גיי ניקרגואה נגד הומופוביה

 

הפרטים על גורלו האכזר של גור הדובים החום, המכונה "גור 4", מתווספים לסערה שהתעוררה ברחבי העולם בפברואר בעקבות ההחלטה של גן חיות בדנמרק להמית ג'ירף "מיותר" ולחלק את גופתו כשלל לאריות.

 

גן החיות בברן הרדים באפריל את גור הדובים אחרי שאביו, "מישה", הכה למוות את אחיו בגלל שקינא בתשומת הלב שהוא מקבל מהאמא, "מאשה". העובדים הסיקו שהוא מתכוון לעשות ל"גור 4" את אותו הדבר.

 

גן החיות החליט שלא להתערב בהתנהגות "הטבעית" של הדובים, אך כאשר העובדים ראו ש"מאשה" החלה להזניח את בנה ושאביו מתנהג אליו באלימות, החליט הצוות שעדיף להרוג את הגור.

 

השבוע הודיע גן החיות ש"גור 4", שנותר בהקפאה מאז מותו, יעבור תהליך פחלוץ. הגופה המפוחלצת תוצג למבקרים בגן החיות במטרה ללמד על אכזריות הטבע, עם הסבר על נסיבות מותו של הגור. "יש עדיפות לחוויה אמוציונאלית, שתקרב בין הטבע לילדים עם כל ההיבטים של הטבע, 'נחמדים' או לא, ותעשה אותו למוחשי עבורם", נמסר מגן החיות.

 

"המוות שלו היה בלתי נמנע"

"אנחנו רוצים ללמד את הילדים על דובים ועל חיות אחרות. בוודאי שאנשים ישאלו שאלות על הדוב הזה ונספר את הסיפור שלו, אבל לא בזה נתמקד", סיפרה דוריס סלזק, ראש המדור החינוכי של גן החיות. לפי ההנהלה, מותו של "גור 4" היה בלתי נמנע בגלל שהפרדה בין "מישה" ל-"מאשה" הייתה גורמת ל"הפרעות התנהגות קשות".

 

כבר בחודש אפריל גינתה סרה וורלי, ראש המחלקה השווייצרית להגנה על חיות הבר, את ההחלטה להמית את "גור 4" ואת הטיפול "חסר האחריות" של גן החיות. "דובים הם מתבודדים וצריכים מקום, ובגני החיות יש כבר יותר מדי דובים חומים. זו הייתה טעות לתת להורים להיכנס להריון. את חיות הבר שנמצאות בשבי אי אפשר להשאיר 'לטבע'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
"שהטבע יהיה מוחשי לילדים" (אילוסטרציה)
צילום: רויטרס
מומלצים