שתף קטע נבחר

"מוכה": אינדיק מסכם 9 חודשי תיווך באזור

השליח האמריקני לאזור נפרד בהוקרת תודה למנהליו ובתשובה למתעניינים: "אם הייתם במו"מ הישראלי-פלסטיני, לא הייתם צריכים לשאול אם אני מוכה"

יום לאחר שהתפטר מתפקידו כשליח המיוחד לתהליך השלום הישראלי-פלסטיני, שבר מרטין אינדיק שתיקה של כמעט תשעה חודשים, וחזר לצייץ ברשת החברתית "טוויטר". התוצאה: הוקרת תודה דיפלומטית למנהליו שהובילה להתבטאות קשה על קורותיו באזור.

 

"בחזרה לטוויטר", פתח אינדיק. "מוכה אבל לא כנוע ומוקיר תודה עמוקה לג'ון קרי, פרנק לוונסטין ולצוות השלום על ההתמסרות שלהם לתהליך השלום במזרח התיכון". בתגובה לחבריו ולעוקביו שהחלו להתעניין במצבו, השיב השליח לשעבר: "תודה על קבלת הפנים החמה מידידיי ומבקרי. מוכה? אם הייתם תשעה חודשים במשא ומתן הישראלי-פלסטיני, לא הייתם צריכים לשאול".

 

אינדיק, בעבר שגריר ארצות הברית בישראל, מונה לשליחו של קרי ביולי אשתקד, כשמזכיר המדינה האמריקני הכריז על חידוש השיחות במטרה להגיע להסדר בתוך תשעה חודשים. עם קריסת המאמצים המדיניים, הוא הודיע על התפטרותו ועל חזרתו לתפקיד סגן נשיא מכון המחקר ברוקינגס. קרי עצמו הבהיר מעט מאוחר יותר כי אינדיק ימשיך לייעץ לו בנושא הישראלי-פלסטיני, וכי הוא צפוי לחזור לתפקידו אם השיחות יחודשו.

 

"הוא מקצוען אמיתי", צייצה בתגובה סוזן רייס, היועצת לביטחון לאומי של נשיא ארצות הברית. "הנשיא אובמה אסיר תודה על תרומתו הרבה. תודה לחברי על שירותו האדיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים