שתף קטע נבחר

מחנכים מסביב לשעון: בתי הספר של החופש הגדול

לראשונה - משרד החינוך פותח את בתי הספר גם בחופשת הקיץ. המשרד יממן גם את הפעילויות של כיתות ג'-ה' בפריפריה

התכנית "בתי הספר של החופש הגדול" יוצאת בימים הקרובים אל הדרך. התכנית בה ישתתפו כ-180 אלף תלמידים, מיועדת לפעול בשבועות הראשונים של חופשת הקיץ, ותחל ביום שלישי הקרוב, ה-1 ביולי ותמשיך עד יום ה-21 ביולי.

 

 

התכנית מהווה חלק מהמדיניות של המשרד, "מחנכים מסביב לשעון", לפיה האחריות על הילדים והנוער אינה מתקיימת רק בשנת הלימודים, אלא גם במהלך החופשות. המטרה להבטיח לילדים ולבני הנוער חופשה בטוחה יותר ומלאת פעילויות מעשירות.

 

במסגרת כך נקבע כי משרד החינוך והרשויות המקומיות יממנו יחד את כל פעילות "בתי הספר של החופש הגדול", בכיתות א' וב' לרבות הפיילוט ל-30 אלף תלמידי כיתות ג'-ה' המתגוררים ביישובי הפריפריה. בנוסף, הקרן לידידות תייעד את התקציב שתכננה תחילה להקצות ל"בתי הספר של החופש הגדול" לטובת הקמת "כפר הידידות". מדובר במתחם חוויתי מיוחד אשר יפעל בנפרד מהתכנית של משרד החינוך ואשר ייועד לילדים בעלי צרכים מיוחדים, ילדים החולים במחלות קשות, ילדים מהפריפריה עוד. התוכנית "בתי הספר של החופש הגדול" תמשיך כרגיל בלא כל שינוי.

 

מנכ״לית המשרד, הגב' מיכל כהן, הודתה לכל הגורמים שסייעו בהוצאת התכנית מן הכוח אל הפועל ובהם מרכז השלטון המקומי, הרשויות המקומיות ומשרד הרווחה.

 

המנכ"לית מודה לקרן לידידות ומברכת על הקצאת התקציב לטובת מענה חוויתי לאוכלוסיות ייחודיות – ילדים בעלי צרכים מיוחדים וילדים חולים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ששון תירם
להבטיח לילדים ולבני הנוער חופשה בטוחה יותר ומלאת פעילויות מעשירות - השר שי פירון
צילום: ששון תירם
מומלצים