שתף קטע נבחר

בחזרה לצומת: אימהות החטופים בטרמפיאדה

בת-גלים שער, רחלי פרנקל ואיריס יפרח הגיעו לצומת אלון שבות, שם עלו לפני 17 יום גיל-עד, נפתלי ואייל על טרמפ - ולא נראו עוד. הלילה: 7 פלסטינים נעצרו

17 יום אחרי שגיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח נחטפו לאחר שעלו על טרמפ בצומת אלון שבות, הבוקר (א') הגיעו לראשונה שלוש האימהות של החטופים לנקודה שממנה נחטפו הבנים. האימהות, בת-גלים שער, רחלי פרנקל ואיריס יפרח, הגיעו למקום לאחר שחילקו במחסום תרקומיא שי לחיילי צה"ל, שכבר יותר משבועיים מחפשים אחר כל בדל ראיה שתוביל לחוטפים. 

 

את ההחלטה להגיע למקום קיבלו ההורים אמש, לאחר שבני המשפחה הביעו את רצונם להפגין את הערכתם לחיילי צה"ל ולכוחות הביטחון הפועלים בגזרה יותר משבועיים במסגרת מבצע "שובו אחים".

 

עוד בחדשות

עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

 

במסגרת הסיור, שאליו התלווה מפקד האוגדה תא"ל תמיר ידעי, ביקרו בני המשפחה במעבר תרקומיא הסמוך לחברון, במחנה תלם ובבסיס צה"ל הסמוך ליישוב כרמי צור בגוש עציון. לאחר מכן הגיעו לטרמפיאדת אלון שבות, משם נחטפו שלושת הצעירים. "אנחנו מרגישים שהבנים שלנו הם הבנים של כל עם ישראל, והגענו לכאן הבוקר כדי להגיד לכם כל הכבוד על המאמץ שלכם", אמרה רחלי פרנקל, אמו של נפתלי, לאחד החיילים. בני המשפחות דיברו עם החיילים, הביעו התעניינות בפעילות ובמשימות לאיתור בניהם והודו לכוחות הביטחון על המאמצים.

האימהות והלוחמים, בטרמפיאדה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
האימהות והלוחמים, בטרמפיאדה(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

הלילה עצרו כוחות הביטחון עוד שבעה פלסטינים וסרקו 190 אתרים חשודים במסגרת מבצע "שובו אחים". בימים האחרונים דווח שלוחמים מחיל ההנדסה, שהוקפצו מבית הספר להנדסה שבערבה, פועלים ביערות מערבית לצומת גוש עציון. הם מסתייעים באמצעים טכנולוגיים לחיפוש מוקשים ועצמים מתחת לאדמה.

 

הלוחמים סורקים את הקרקע באמצעות גלאי עצמים מתקדמים ואף באמצעות סכיני פלסים. למאמצי החיפושים נוספו גם בלוני תצפית, בעיקר מצפון לחברון. כמו כן נעזרים הלוחמים בכלבי גישוש. היום החל חג הרמדאן, ובמערכת הביטחון צפויים להחליט עד אמצע השבוע אילו מההקלות שניתנו בשנה שעברה לפלסטינים לא ימומשו. בשנה שעברה הותר לרבע מיליון איש להתפלל בהר הבית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
האימהות, בצומת אלון שבות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים