שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קרובי החטופים ביקשו להיפגש עם האפיפיור
  עשרות מיהודי רומא באו במיוחד לישראל כדי לחזק את משפחות שלושת החטופים. ראש העיר של בירת איטליה הסכים שתמונותיהם יוצבו בבניין העירייה

  משלחת של 50 יהודים מרומא הגיעה ביום חמישי לישראל למפגש תמיכה במשפחות החטופים, גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח. המשלחת בראשותו של נשיא קהילת יהודי רומא ריקרדו פצ'יפיצ'י נפגשה עם תלמידי ישיבת מקור חיים בכפר עציון, שבה למדו שער ופרנקל, והמשיכה ליישוב נוף איילון, שם נפגשה בבית משפחת פרנקל עם הוריהם של השלושה.

   

  "רק לפני יומיים קיימנו בבית הכנסת הגדול ברומא תפילה המונית בהשתתפות 3,000 מתפללים", אמר פצ'יפיצ'י לבני המשפחות שפנו אליו באותה הזדמנות מעל מסכי וידאו שהוצבו במקום וביקשו שגם האפיפיור יתפלל למען בניהם. במעמד שגריר ישראל באיטליה נאור גילאון ואלפי תומכים בסימטאות שכונת הגטו היהודי, הבטיחו הנוכחים לפעול להגביר את התודעה בקרב דעת הקהל העולמית לטרגדיה.

  "באנו בלב כואב ויצאנו מחוזקים". נציגי יהודי רומא והאימהות ()
  "באנו בלב כואב ויצאנו מחוזקים". נציגי יהודי רומא והאימהות

  "הנוכחות הייתה מרשימה", המשיך פצ'יפיצ'י והוסיף: "קיבלנו את הסכמתו של ראש עיריית רומא להציב בכיכר המרכזית בבניין העירייה את תמונותיהם של שלשת הבנים".

   באותו מקום ניצבה בעבר תמונתו של  גלעד שליט בעת שהיה בשבי חמאס. "הגענו לפה עם מסר ברור של שותפות ובידיעה שכל ישראל ערבים זה לזה", המשיך נשיא קהילת יהודי רומא. "באנו לכאן בלב כואב ויצאנו מהמפגש אתכם מחוזקים. נשוב לבני המשפחות שלנו ברומא ונאמר להם שנפגשנו עם אימהות חזקות ואיתנות שביקשו מאיתנו להמשיך ולהתפלל ולהאמין בתקווה שבקרוב הבנים ישובו הביתה".

   

  בתום התפילה בנוף איילון פנו ההורים לנשיא קהילת יהודי רומא, וביקשו את התערבותו בתיאום מפגש עם האפיפיור פרנציסקוס. פצ'יפיצ'י, שכבר פנה לאב הקדוש באופן אישי וביקש כי יתפלל למען הבנים, במפגש שהתקיים ביניהם בשבוע שעבר, זוכה באיטליה ובוותיקן להערכה רבה על פעילותו לקידום דיאלוג בין דתי, ונחשב אחת מדמויות המפתח כמי שמנהיג את יהדות איטליה וכמעצב דעת קהל בארץ המגף.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים