שתף קטע נבחר

זוועה בסוריה: 9 נצלבו למוות בכיכר המרכזית

הג'יהאדיסטים מ"דאעש" שמבצעים מעשים מחרידים בעיראק אחראים לעוד זוועות בסוריה: הם הוציאו להורג בפומבי 9 גברים, שיישארו צלובים 3 ימים

ארגון "דאעש" ("המדינה האיסלאמית של עיראק והלבנט") עלה בשבועות האחרונים לכותרות בעיקר בגלל מסע הכיבושים המתמשך שלו בעיראק, שם הוא מאיים למוטט את שלטון ממשלתו השיעית של נורי אל-מליכי בתקווה להקים חליפות איסלאמית שתשתרע מעיראק ועד לים התיכון. אבל אותו ארגון ג'יהאד ממשיך כל העת לבצע מעשי זוועה גם בסוריה, שאליה חדר כבר לפני שנה, על רקע מלחמת האזרחים בין המורדים הסונים לבני בריתו השיעים והעלווים של בשאר אסד.

 

עוד חדשות בעולם :

 

ארגון האופוזיציה הסורי Syrian Observatory for Human Rights דיווח היום (א') כי לפי דיווחים המגיעים מסוריה, הג'יהאדיסטים מדאעש קיימו הוצאה להורג בפומבי, שבמסגרתה צלבו למוות תשעה בני אדם, שמונה מהם מורדים הנלחמים הן נגד כוחות אסד והן נגד הג'יהאדיסטים.

אנשי "דאעש" צועדים בעיראק, אחרי אחד הכיבושים (צילום: AP) (צילום: AP)
אנשי "דאעש" צועדים בעיראק, אחרי אחד הכיבושים(צילום: AP)

הטענות הללו באות על רקע העימותים העזים שמתחוללים בפרברי דמשק בין דאעש לבין אסד והמורדים הסונים, שבנוסף נלחמים אלה נגד

אלה. לפי הטענות, שמונה בני אדם נצלבו בדיר חפר שבמזרח מחוז חלב. הצליבה אירעה ביום שבת, והיא בוצעה על רקע השתייכותם של אותם שמונה גברים לארגוני מורדים.

 

לפי ארגון האופוזיציה שמושבו בבריטניה, אנשי דאעש צלבו את השמונה בכיכר המרכזית בכפר, והודיעו כי גופותיהם יישארו צלובות שמונה ימים. גבר נוסף נצלב למוות בעיירה אל-באב הסמוכה לגבול עם טורקיה.

הוצאה המונית להורג על-ידי הג'יהאדיסטים בעיראק (צילום: AP) (צילום: AP)
הוצאה המונית להורג על-ידי הג'יהאדיסטים בעיראק(צילום: AP)
 

ארגון "דאעש" הצטרף למלחמת האזרחים בסוריה בשלהי האביב שעבר, ובתחילה התקבל בברכה על-ידי חלק מהמורדים הסונים בסוריה, שהאמינו כי מיומנויותיו בשדה הקרב יסייעו להפיל את אסד. אולם עד מהרה התברר להם כי לג'יהאדיסטים הקיצונים שאיפות משלהם, בהן

הקמת חליפות איסלאמית שתשאב את חוקיה מההלכה האיסלאמית תוך פירושה באופן הקפדני והקיצוני ביותר שאפשר. מעשי הזוועה שחוללו הג'יהאדיסטים הביאו את המורדים הסונים המקומיים להילחם גם בהם.

 

המורדים הסונים בסוריה פתחו בינואר השנה בהתקפה גדולה נגד דאעש, והצליחו לסלק את אנשי הארגון מאזורים נרחבים במחוז חלב ומאזור אידליב כולו. למרות זאת, לדאעש יש עדיין אחיזה רבה ברקעה, המפקדה הצפונית שלו, ויש לו כוח רב גם באזור דיר א-זור שבמזרח, ליד הגבול עם עיראק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
אנשי דאעש בעיראק. רוצים חליפות איסלאמית
צילום: AFP
מומלצים