שתף קטע נבחר

"המנהלת אמרה לנו: לכו לשכב עם חצי ביתר"

צעירות מביתר עילית טוענות שהתנהלותה של המנהלת שרה ולצמן, כפי שפורסמה ב-ynet, אינה נדירה. אחת מהן סיפרה: "אחותי עפה כי אמרה 'סקס'"

נערות וצעירות מביתר עילית לא הופתעו כשראו לראשונה ב-ynet את התיעוד של מנהלת בית הספר היסודי "הליכות ביתה" בעיר, שרה שמחה ולצמן, מדברת בגסות על תלמידות שלה. א' בת ה-16, ששוחחה אתמול (יום א') עם ynet, סיפרה שרק אתמול נתקלה בה ולצמן ודיברה אליה באופן שלא תשכח זמן רב.

 

עוד בחדשות:

  

"אני לא תלמידה שלה, אבל היא ראתה אותי עם חברות כשלבשתי חצאית מיני", סיפרה א'. "היא התחילה לצעוק שאני מתלבשת לא צנוע. לי ולחברה שלי היא אמרה 'אתן מחפשת חמימות, כל הגברים בביתר עילית עלו עליכן. לכו לפארק תשכבו עם חצי ביתר'. נבהלתי כי אף פעם לא ראיתי בן אדם מדבר ככה". את תגובתה של ולצמן לדברים לא ניתן היה להשיג.

 

הסערה סביב דבריה של ולצמן נמשכת מאתמול בבוקר. ב-ynet פורסם תיעוד שלה מתעמתת עם אח של תלמידה במוסד שבראשו היא עומדת, ובין

השאר אמרה על אחת מחברותיה: "בלונדינית אשכנזייה, פרחה, חצי מהבנים שכבו עליה".

 

בהמשך היא אמרה על תלמידות שלה: "הן לא הבנות שלי, הן הזבל של בית הספר, הן הזבל, הן זבלות, אני נתתי בהן אמון". לאחת הנערות שנקלעה אף היא למקום אמרה המנהלת: "את מחפשת חמימות, את מזרון של כל... מתנהגת כמו פרחה".

 

אביגיל (23) מביתר עילית מספרת שהיא ואחיותיה היו בעבר תלמידות של ולצמן. "היא הייתה המנהלת שלי בכיתה ז' ואימא שלי הייתה בוכה ממנה", היא מספרת. "היא העיפה את אחותי כי היא הזכירה את ההמילה 'סקס'. יש לה קטע על אי-צניעות. בסדר, זה בית ספר חרדי, אבל שאשת חינוך תקלל ככה? היא דמות מוכרת מאוד והרבה שנים שמה הולך לפניה. פשוט מסכנות הבנות".

בית הספר "הליכות ביתה" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
בית הספר "הליכות ביתה"(צילום: גיל יוחנן)

מנכ"ל רשת מעיין החינוך התורני, יוסי בוסו, מסר בתגובה: "המנהלת מוזמנת אלינו ב-11:00 בבוקר לבירור. לאחר הבירור אני אהיה יותר חכם. צריך לדעת מהן העובדות ובהתאם לכך להחליט אילו צעדים אנחנו נוקטים.

אני יודע שהיא מנהלת מוערכת ברשת, אבל יכול להיות שיש חלקים ממנה שאני לא מכיר. העובדות כפי שהן מוצגות - חמורות מאוד. אבל ההליך הוא קודם כול לקיים בירור, ואם נרגיש שיש משהו יהיה שימוע".

 

בתגובה טענה הבוקר המנהלת שפרטי העימות פוברקו. עם זאת, גם בשיחה עם ynet, כשנשאלה אם סילקה את התלמידות מבית ספרה, אמרה דברים דומים: "נכון, הזונות. בנות שמתנהגות בזנות ומתחילות עם בחורים והולכות לכפר ערבי אין להן מה לעשות בבית הספר שלי".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "עם היוודע המקרה המנהלת זומנה לשיחת בירור באופן מיידי. היה ויימצא והדברים נכונים ינקוט המשרד את כל האמצעים העומדים לרשותו. יצוין כי כבר ביום שישי ביקר המפקח על בית הספר במוסד והחל בבירור הנושא".


פורסם לראשונה 29/06/2014 23:16

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים