שתף קטע נבחר

פינוי-בינוי בהרצליה: 2 מיליון ש' ל-4 חדרים

הוועדה למתחמי פינוי-בינוי במשרד השיכון הכריזה על מתחם רמב"ם שליד התחנה המרכזית בהרצליה כעל אתר פינוי-בינוי. המשמעות: סיוע ממשלתי בקידום הפרויקט, במסגרתו ייהרסו 3 מבנים עם 33 דירות לטובת הקמה של מגדל עם 23 קומות ו-76 דירות חדשות. המחיר: 2 מיליון שקל ל-4 חדרים

מתחם מגורים ברחוב רמב"ם בהרצליה הוכרז השבוע בהכרזה מקדמית כמתחם פינוי-בינוי במסלול מיסוי, על ידי הוועדה למתחמי פינוי ובינוי במשרד הבינוי והשיכון. מדובר בצעד נוסף בדרך למימוש פרויקט פינוי-בינוי ברחוב, שכבר עבר את אישורה של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בהרצליה, ובמסגרתו ייהרסו 3 בניינים עם 33 יחידות דיור ישנות, לטובת הקמת מגדל בגובה 23 קומות עם 76 דירות חדשות.

 

כתבות נוספות על הרצליה בערוץ הנדל"ן :

 

מסלול מיסוי במשרד השיכון פועל מתוקף חוק מיסוי מקרקעין ומטרתו לתמרץ תהליכים של התחדשות עירונית המתבצעים בכוחות השוק הפרטי. במסגרת מסלול זה, רשאים יזמים או בעלי הנכסים לפנות לוועדה להתחדשות עירונית ולבקש את המלצתה לממשלה לעניין הכרזה על מתחם כמתחם פינוי-בינוי. הכרזת הממשלה מקנה במהלך תקפותה הטבות הנוגעות לעסקות המבוצעות על ידי הדיירים המפוּנים במס שבח, במס רכישה ובמע"מ על שירותי הבנייה, וכן מאפשרת את דחיית המועד הקובע את חבות המס.

 

המגדל החדש ייבנה על מגרש בשטח של כ-3 דונם במרכז העיר הרצליה, בסמוך למתחם התחנה המרכזית. מתחם התחנה המרכזית מתוכנן גם הוא לעבור הליך התחדשות עירונית, ויהווה חלק מקומפלקס מחודש בלב העיר, אשר יכלול בסופו של דבר יותר מ-700 יחידות דיור.

 

דיירי המתחם יקבלו כל אחד דירה חדשה בשטח של כ-90 מ"ר בנוי במקום הדירה הקיימת ששטחה 70 מ"ר, כאשר כל הדירות החדשות יכללו ממ"ד, מרפסת שמש, חניה מקורה ומחסן. שאר הדירות יימכרו לציבור הרחב. מחיר דירת 4 חדרים חדשה במגדל צפוי לעמוד על כשני מיליון שקל. יש לציין כי העיר מאופיינת בזינוק במחירים, על רקע עליות המחירים הכלליות באזורי הביקוש ולצד תוכניות הבנייה החדשות באזור גליל ים והסביבה.

 

מתחם התחנה המרכזית בהרצליה. 76 דירות חדשות ברחוב רמב"ם (הדמיה: כנען שנהב אדריכלים) (הדמיה: כנען שנהב אדריכלים)
מתחם התחנה המרכזית בהרצליה. 76 דירות חדשות ברחוב רמב"ם(הדמיה: כנען שנהב אדריכלים)

 

מודל פינוי-בינוי חברתי

על התכנון האדריכלי מופקד אדריכל גיל שנהב ממשרד כנען שנהב אדריכלים והיועץ המשפטי המייצג את הדיירים הוא עו"ד יריב בר-דיין - שניהם עומדים בראש החברה לפיתוח והתחדשות עירונית יחד עם איש שיווק הנדל"ן ניר שמול. לדבריהם, מדובר בפרויקט נוסף שמקדמת החברה במסגרת של "מודל חברתי", לפיו הדיירים יוזמים הליך פינוי-בינוי, ובסופו נערך מכרז לבחירת קבלן שיתקשר איתם בהסכם.

 

פרויקטים קודמים שקידמה החברה יחד עם הדיירים הם פרויקט "רימוני תדהר" ברמת השרון הנמצא בביצוע על ידי חברת תדהר; וכן פרויקט "עלית ים סוף" ברמת גן, אשר התב"ע (תוכנית בניין עיר) לביצועו קיבלה לאחרונה תוקף על הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברמת גן.

 

לדברי עו"ד בר דיין, "הכרזת המתחם כבר בשלב זה תסייע למימוש הפרויקט, ויש בה כדי לבנות נדבך נוסף של ודאות לקראת השלבים הבאים בהליך - שיביא, בסופו של דבר, לבניית פרויקט מודרני, תוך מתן פתרון למצוקת הדיור של 33 המשפחות המתגוררות היום במתחם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: כנען שנהב אדריכלים
מתחם התחנה המרכזית המיועד לפינוי-בינוי בהרצליה
הדמיה: כנען שנהב אדריכלים
מומלצים