שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליברמן: נעשה הכול לשמור על יציבות ירדן
  בתום פגישה עם שר החוץ הגרמני בברלין, התייחס ליברמן להתגברות האיום מצד ארגון דאעש על הממלכה ממזרח והצהיר: "יציבות ירדן היא אינטרס לאומי וחיוני של מדינת ישראל"

  לנוכח התגברות האיום מצד ארגון הטרור הסוני "דאעש" על גבולותיה של ירדן, מצהיר שר החוץ, אביגדור ליברמן, כי יציבותה של ירדן מהווה אינטרס לאומי ישראלי וכי ישראל תעשה הכול לשמור על כך. בתום פגישה בברלין עם עמיתו הגרמני, פרנק וולטר שטיינמאייר, אמר ליברמן: "יציבות ירדן היא אינטרס לאומי וחיוני של מדינת ישראל. מבלי להיכנס לפרטים, אנחנו נעשה הכול על מנת לשמור על יציבותה של ממלכת ירדן".

   

  עוד בחדשות:

  עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

   

  האיום הנשקף למזרח התיכון ממיליציית הטרור הסונית, שהכריזה על ביטול גבולות הסדר סייקס-פיקו במזרח התיכון ועל הקמת חליפות באזור הגבול בין עיראק לסוריה, וכן המתיחות הגוברת בין ישראל לפלסטינים - היו בין הנושאים המרכזיים בשיחה בין שני השרים. "אין ספק שהקמת ממשלת האחדות הפלסטינית העניקה לחמאס לגיטימציה ומוטיבציה ליצור הסלמה באזור. הם מרגישים היום יותר בטוחים ופופולריים, ולכן חטיפת הצעירים על-ידי שני טרוריסטים מחמאס והירי היום-יומי על ישראל הם תוצאה של אותה ממשלה. לא נוכל לסבול את המצב הזה ונצטרך לנקוט צעדים נחושים מאוד", הדגיש ליברמן.

   

  שר החוץ הגרמני שטיינמאייר אמר מצדו: "המצב באזור מעורר דאגה. ראשית גורלם של שלושת הצעירים הישראלים, אני מקווה שיש סיבה לתקוות שהם יחזרו בריאים למשפחותיהם. אני רוצה להדגיש, שהתקפות הטילים מעזה על ישראל אינן מקובלות. צריך עם זאת לפעול לכך, שלמרות אירועים אלו, תימנע הסלמה חדשה בין ישראל לפלסטין. אני מקווה שניתן יהיה ליצור תנאים להמשך המשא ומתן המדיני שהופסק. בסופו של דבר אין אלטרנטיבה מלבד לחזור לשולחן הדיונים ולרעיון שתי המדינות".

   

  "דאעש בעיראק מהווה איום רציני על שלמותה הטריטוריאלית של עיראק וגם על האזור כולו", הדגיש שר החוץ הגרמני. "צריך להיות לכולם אינטרס שדאעש לא תגבש את אחיזתה ושהחליפות שעליה הכריז הארגון הזה לא תהפוך מרכז לטרור ואלימות. ראינו בגולן איך האירועים באזור יכולים להשפיע על ביטחונה של ישראל. אנחנו חייבים לדאוג לכך שיימצא פתרון פנימי לבעיות בעיראק ושתוקם ממשלה שתייצג באופן פרופורציונלי את כל העדות והסיעות, כדי למשוך את קרקע התמיכה בדאעש בקרב האוכלוסייה הסונית".

   

  לקראת חידוש המשא ומתן ביום רביעי בין הקהילה הבינלאומית לאיראן על עתיד תוכנית הגרעין האיראנית, הדגיש ליברמן כי עמדת ישראל

   היא שאסור להסכים לאפשר לאיראן להעשיר אורניום, וכי יש לפרק את כל הצנטריפוגות האיראניות ולהוציא את כל האורניום המועשר מאיראן.

   

  ליברמן ושטיינמאייר נמנעו מלהביע תמיכה מפורשת באפשרות הכרזת עצמאות מצד חבל כורדיסטן בצפון עיראק, לנוכח האירועים הדרמטיים במדינה זו. "עתידה של עיראק כמדינה תלוי קודם כול באנשים החיים במדינה", הדגיש ליברמן, "אנחנו לא יכולים לתת עצות. אנחנו עוקבים אחר האירועים שם, משתדלים להיות עם שתי הרגליים על הקרקע. המציאות היום היא כזאת שכנראה כמעט ובלתי אפשרי למנוע הקמת מדינה כורדית עצמאית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים