שתף קטע נבחר

תביעת הבגידה: דיינים לא ידעו מה זה פייסבוק

חצי שנת נישואים הספיקה לגבר שהחל להכיר נשים אחרות ברשת החברתית ובאתרי היכרויות. בית הדין הרבני עשה היכרות עם מונחים כמו "פוסט"

מחיר השלומיאליות: שישה חודשים בלבד בתוך נישואיו נתפס גבר בוגד באשתו אחרי שנרשם לאתרי היכרויות שבהם מסר את כל פרטיו האמיתיים. חרף ההוכחות החד משמעיות, התביעה שהגישה האישה לבית הדין הרבני נגררה במשך יותר מחמש שנים, אך בסופן חויב הבעל לשלם לה את מירב שווי הכתובה – 140 אלף שקל.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

ב-2008 החלה הנשואה הטרייה לחשוד שבעלה בוגד בה, אחרי שקראה פוסט שלו ברשת החברתית החדשה דאז - פייסבוק – ובמקביל גם ראתה תמונות שלו עם אישה אחרת. חקירה קצרה שלה העלתה שהוא נרשם לכמה אתרי היכרויות שבהם מילא את כל פרטיו המזהים, כולל מספר תעודת הזהות שלו.

 

היא וחברותיה התחזו ושוחחו איתו בצ'ט, ודבריו לא הותירו מקום לספק לגבי כוונותיו. בהמשך היא אף השיגה תצהיר של אישה אחרת שהבעל בילה בביתה. היא פנתה למשרדנו לפני תביעת הגירושים.

ללמד את הדיינים מה זה פוסט (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
ללמד את הדיינים מה זה פוסט(צילום: shutterstock)

הדיונים בבית הדין הרבני התמשכו שנים בבית הדין הרבני והבעל סירב להודות בבגידתו. האתגר העיקרי היה לשכנע את הדיינים להכריע בהתבסס על הראיות שהיו לנו. כאן נתקלנו בקושי לא צפוי: הדיינים, התברר, לא ידעו מהו פייסבוק וכל שכן מהו צ'ט אינטרנטי.

 

מצאנו את עצמנו מסבירים לרבנים באים בימים מהו פוסט, מהי תגובה וכיצד העסק עובד. לאחר מכן הצגנו בפניהם תכתובות של הבעל עם אשתו שהתחזתה לגולשת באתר ההיכרויות.

 

לדעת הרבנים היוותה התכתובת עדות לביסוס הבגידה, אך מבחינה הלכתית נדרשה הודאתו של הבעל, שבסופו של דבר חולצה ממנו, תוך שהוא מסייג דבריו ומדגיש ש"לא תפסתם אותי עם המכנסיים למטה".

 

בית הדין האזורי פסק תחילה לטובת האישה וחייב את הבעל בתשלום כתובה בסך 150 אלף שקל. הוא ערער לבית הדין הרבני הגדול והציג בפניו ראיות חדשות, ובעקבות זאת הוחזר התיק לבית הדין הרבני האזורי. לבסוף הוא חויב בתשלום מופחת של הכתובה, בסך כתובה של 140 אלף שקל בגין מחצית השנה בה היה נשוי לאישה.

 

ההליך הארוך והמסורבל יכול היה להתקצר משמעותית לו היו הדיינים מכירים את עולם האינטרנט, הרשתות החברתיות ואתרי ההיכרויות. עם זאת, בסופו של דבר הושגה התוצאה המבוקשת וההגיונית. איסוף הראיות וההתחזות למטרת לכידת הבעל בשעת פעולה, תמכה בטענותינו והוכיחה את הבגידה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: shutterstock
אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים