שתף קטע נבחר

זה הבור שלידו נמצאו הגופות: "מוודאים שאף שערה לא נותרה"

חוטפי גיל-עד, נפתלי ואייל קברו אותם סמוך לבריכה חקלאית: "אחד הסורקים הזיז שיח, ראה מתחתיו גל אבנים וגילה את הגופות". האזור מאובטח על ידי כוחות צה"ל, אנשי הרבנות הצבאית סורקים וממשיכים באיסוף הממצאים: "אנחנו אוספים הכול"

זהו הבור שלידו אותרו שלוש גופות הנערים: בגומחה לא עמוק באדמה, שנחפרה על ידי החוטפים בוואדי שבין הכפר בית כאחיל לחלחול סמוך לבריכה חקלאית, אותרו גופותיהם של גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח, שנרצחו על ידי חוטפיהם זמן קצר לאחר החטיפה. צפו בבור, כפי שתועד על ידי צלם ynet גיל יוחנן וצלמי סוכנות הידיעות רויטרס.

 

החטופים נמצאו בשלוחה הררית במתחם מגודר הרחק מבתי פלסטינים וסמוך לציר עפר. בסמוך לנקודת המציאה יש בורות מים, מערות, מחילות ופרדסים, אך המחבלים בחרו בשטח פתוח יחסית כדי להסתיר את הנערים.
 
המחבלים כיסו את מקום הקבורה בשיחים, ביריעת פלסטיק ובאבנים, אך לפני כמה ימים נמצאו בסמוך משקפיו המנופצים של החטוף אייל יפרח, ואף סנדל, ואלו מיקדו את המחפשים בשטח. גם היום האזור מתוחם. אנשי יחידת איתור נעדרים של אכ"א ואנשי מז"פ נמצאים בזירה וממשיכים באיסוף הממצאים. המרחב מאובטח על ידי כוחות צה"ל מגדוד לביא של חטיבת כפיר.
 
לאזור הגיעו גם אנשי הרבנות הצבאית, ואיתם הרב הצבאי הראשי רפי פרץ, כדי לחפש ממצאים פיזיים אחרונים. "אנחנו אוספים הכול ומוודאים שאף שערה לא נשארה בשטח", אמר גורם ביטחוני בכיר שהגיע לשטח.

הבור שבו נמצאו גופות החטופים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הבור שבו נמצאו גופות החטופים(צילום: רויטרס)

אזור מציאת הגופות (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אזור מציאת הגופות(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
(צילום: יואב זיתון)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

בצוות החיפושים שהגיע למקום בימים האחרונים היו חמישה סיירים אזרחים מבית ספר שדה בכפר עציון, חיילים וגששים. "משש וחצי בבוקר התחלנו לסרוק ליד כפר בית אומר, ובצהריים עברנו

לחלחול", סיפר בנימין טרופר, שתיאר את רגע האיתור. "היה חשוב לא לעשות שינוי בשטח כדי לא לפגוע בחקירה, אז סגרנו את השטח".

 

"התפצלנו לחוליות והתחלנו לסרוק בורות מים, מערות ומבנים", המשיך ותיאר. "הייתה שם חורבה גדולה. פתאום אחד החבר'ה הסתכל וראה בצד טרסה חקלאית ועליה כמה שיחים שלא מתאימים לשטח. השיח היה חצי ירוק-חצי חום ונראה כאילו נתלש מהאדמה. זה נראה לו מוזר. הוא הזיז את השיחים ומתחת ראה גל אבנים. הם פינו את גל האבנים, ומצאו את הגופות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הבור שבו נמצאו גופות החטופים
צילום: רויטרס
מומלצים