שתף קטע נבחר

פרס בלוויית הנערים: "אבל נפל על עם ישראל"

הובאו למנוחות אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל שנרצחו בפיגוע החטיפה בגוש עציון. נתניהו ופרס נשאו דברים: "טרור הוא בומרנג, הוא יפגע במשלחיו"

"אנו מלווים היום למנוחה אחרונה את נפתלי, גיל-עד ואייל, שלושה בנים נפלאים של העם היהודי, אחרי 18 ימים ולילות שבהם אני - כמו כל אחד מכם - לא יודע את נפשי מרוב דאגה", כך פתח אחר הצהריים (ג') נשיא המדינה שמעון פרס את דבריו בהלווייתם של שלושת הנערים שנרצחו בפיגוע החטיפה בגוש עציון לפני כשלושה שבועות. "בהירצחם נפל אבל כבד על העם כולו". במקביל להלוויה חודש הירי מרצועת עזה ליישובי הדרום.

 

יממה לאחר שגופותיהם אותרו בבור מאולתר סמוך לחברון, הובאו למנוחות בבית העלמין במודיעין גיל-עד שער (16) מטלמון, נפתלי פרנקל (16) מנוף איילון, ואייל יפרח (19) מאלעד. "אנו עם עתיק יומין מאוחד עמוק בשורשיו ובתורתו", המשיך פרס. "תולדותיו מלאות בדמעות אבל נפש העם שומרת על התורה. עם שגם בגלותו לא גלה מדרכו. עם שזכה לאמהות כרחל, בת גלים ואיריס".

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)
 

"האמהות והאבות - גידלתם בנים ובנות לתפארת ישראל. הנחלתם להם אהבת תורה ואהבת ארץ. שתלתם בהם מסירות נפש ואהבת הבריות.

לאלה השמחים לאידנו אני רוצה לומר שהטרור הוא בומרנג. הוא מכוון נגדינו אבל הוא פוגע במשלחיו. אנחנו נרכין את ראשינו אבל לא ניפול ברוחנו".

 

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף בטקס. הוא פנה להורי הקורבנות ואמר: "כל העם אבל יחד עמכם. 18 הימים האחרונים נחקקו בלב העם כולו דמויותיהם של אייל, גלעד ונפתלי. אזרחי ישראל למדו להכיר את פניהם. נשבינו בקסם חיוכם, בעדינותם, בחדוות נעוריהם. שלושה נערים מחוננים, זכים, ישרי דרך, שידם של בני עוולה האוחזים במאכלת הונפה עליהם".

 

נתניהו ציין את אצילות הנפש והחוסן הפנימי שהציגו בני משפחות הנערים, ובעיקר ההורים: "העם הבין מיד את עומק השורשים ואת תעצומות הנפש שלכם. למדנו מכם שיעור שלא יישכח של אמונה ונחישות, של אחדות ורגישות, של יהדות ואנושיות".

 

נתניהו הודה לחיילי צה"ל, אנשי שב"כ והמשטרה והמתנדבים הרבים שסייעו בחיפושים. "משפחות יקרות, אני יודע שגם החיבוק האמיץ ביותר של העם אינו יכול למחוק עבורכם את צריבת הצער ואת הכאב הנורא",

סיכם. "אבל אני גם יודע שלחיים יש כוח משלהם כנהר שוטף שסוחף אותנו קדימה ונותן לנו כוחות של התחדשות ותקווה".

 

מוקדם יותר התקיימו טקסי האשכבה. בקולות רועדים מבכי נפרדו הוריהם של השלושה שנרצחו בפיגוע החטיפה לפני 19 ימים. רחל פרנקל, אמו של נפתלי, נפרדה בבכי בטקס האשכבה בקיבוץ שעלבים: "תנוח בשלום, ילד שלי, אנחנו נלמד לשיר בלעדיך, את הקול השני שלך תמיד נשמע בתוכנו". אורי יפרח, אביו של אייל, נפרד בדמעות בטקס באלעד: "אנחנו אוהבי אדם, יש בנו אהבה והיא תנצח".

 

אופיר שער, אביו של גיל-עד, סיפר בטלמון על שיחת הטלפון של בנו למוקד 100: "מהרגע ששמענו את לחישתך האמיצה בטלפון, שמעתי באוזניי קול אדיר והזדקפה קומתי. איזו תושייה, גבורה ועוצמה של מישהו שלא מלאו לו 17 שנה".

 

בזמן שהקבינט והמערכת הביטחונית שקלים האם וכיצד לתקוף יעדים של חמאס בעזה, נמשך הירי מהרצועה לעבר יישובי הדרום. מטח רקטות נורה הערב לעבר המועצה האזורית אשכול. ככל הנראה כל הרקטות נפלו בשטחים פתוחים. כוחות הביטחון עורכים סריקות באזור לאחר שתושבים דיווחו שנשמעו כמה פיצוצים, אך לא הייתה אזעקה. לא דווח על נפגעים או על נזק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
חלקת הקברים במודיעין
צילום: ירון ברנר
מומלצים