שתף קטע נבחר

תפילה ביישובי הנערים: 'איך עשו לי את זה?'

זרם מבקרים בבתי משפחות הנרצחים ובבית העלמין. רבים מתפללים לעילוי נשמתם. חברו של אייל יפרח שהגיע לנחם: "כאב אישי משתלב באבל לאומי"

אחרי תום הלוויה אתמול במודיעין, עד שעות הלילה, נשארו אלפי משתתפים ליד הקברים וביקשו לתת כבוד אחרון לאייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל, שנרצחו בפיגוע החטיפה בגוש עציון לפני כשלושה שבועות. גם היום (ד') נמשך זרם מבקרים שהגיעו לחלקת הקברים הטרייה להתייחד עם זכר השלושה, חלקם קוראים פרקי תהילים ואחרים מניחים פרחים.

 

עוד בחדשות:

 

הרב יעקב צ'יקוטאי מרעות נשא דברים ליד הקבר ואמר: "הבאנו אותם לקבורה כאן במודיעין, עיר החשמונאים, מכאן התחיל מרד נגד כל אלה שרצו להוציא אותנו מהארץ. הם נהרגו פשוט כי הם יהודים, לא משהו אחר, ועל זה אנחנו מתאחדים כל עם ישראל".

אורי יפרח, אביו של אייל, הבוקר (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
אורי יפרח, אביו של אייל, הבוקר(צילום: עידו ארז)

ביישוביהם של הנרצחים מתארגנים לסייע למשפחות בשבעה. בנוף איילון מתקיימים שיעורי תורה ותפילות באוהל שהוקם סמוך לביתה של משפחת פרנקל כבר אחרי החטיפה. ראשי היישוב קבעו שעות תפילה וביקור אצל ההורים - מהבוקר עד 14:00, ולאחר מכן מ-16:00 עד 22:00. אתמול פעלה מערכת החינוך ביישוב במתכונת מלאה כדי לסייע לילדים להתמודד עם האירוע, והיום היא עובדת במתכונת קיץ.

 

הבוקר, לאחר התפילה, החלו להגיע לאוהל כיתות ילדים מהיישוב, מלוות ברבנים ומחנכים, ללימוד תורה והלכה לעילוי נשמת שלושת הנערים.

 

בינתיים, בסמוך לכניסה לבית הונחה חוברת חדשה שבה הוזמן הציבור לכתוב מסרי ניחומים למשפחה (בחוברת הקודמת נכתבו מסרים של תקווה למציאת הנערים בשלום). בני המשפחה ביקשו לא להתייחס לפרסומים על תפקוד כוחות הביטחון בליל הרצח ולהתמקד באבלם.

 

גם באלעד הוקם אוהל אבלים סמוך לבית משפחת יפרח. ביישוב ביקשו להבהיר ששעות הביקור הן בין 10:00 ל-13:00 ומ-16:00 עד 22:00.

בבוקר הגיעו כמה עשרות מכרים וחברים של אייל מהישיבה ובהמשך גם שר הכלכלה נפתלי בנט.

 

יונתן, חבר של אייל, אמר ל-ynet: "היו הרבה אנשים בלוויה אתמול וזה הראה על אחדות. מעבר לכאב האישי שלנו, אנחנו מבינים שיש פה אבל וכאב לאומי. הכאב האישי קיים, ובראש שלי עובר כל הזמן 'איך עשו לי דבר כזה?'. כואב לי הלב על אייל, ילד שלא הספיק ללמוד יותר מדי ולראות עולם. היו בני נוער אצלנו שהאמינו שהוא יחזור עד השנייה האחרונה, אבל אנחנו, הבוגרים בישיבה, הבנו שהתמונה יותר מורכבת. מבפנים אתה רוצה לא להאמין.

 

"צריך להמשיך מכאן. הסניף בתנועת עזרא ימשיך לפעול וינציח את שמו וקווים לדמותו. אייל היה ילד מדהים. בני נוער היו חשובים לו מאוד. הוא תמיד אמר לי 'ראיתי אור בעיניים' ורצה להדריך אותם. אייל ביטא את האמירה 'חסר גלגל - אני גלגל'. איפה שצריך - הוא נתן את הנשמה שלו".

 

בהכנת הידיעה השתתפו קובי נחשוני, אחיה ראב"ד וגלעד מורג
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
הקברים בבית העלמין במודיעין
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים