שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  המסחר בבורסה ננעל במגמה מעורבת

  המהומות במזרח ירושלים השפיעו על הבורסה: מדד ת"א 25 ננעל ללא שינוי, ת"א 100 התחזק ב-0.2% ומדד הבנקים ירד ב-0.5% וזאת למרות העליות בבורסות העולם. מחזור המסחר - 946 מיליון שקל

  המסחר בבורסה בתל אביב ננעל היום (ד') במגמה מעורבת על רקע המהומות במזרח ירושלים. המדדים ננעלו סביב רמת הפתיחה וזאת למרות העליות בבורסות העולם. איגרות החוב הממשלתיות ירדו בעד 0.3%. מחזור המסחר הסתכם ב-946 מיליון שקל

   

  מדדי מניות

  מדד תל אביב 25 ירד ב-1.09% ל-1,388.64 נקודות, מדד תל אביב 100 ירד ב-0.95% ל-1,251.89 נקודות, מדד נדל"ן ירד ב-0.72% ל-396.01 נקודות ומדד הבנקים ירד ב-1.37% ל-1,288.61 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  בורסת ת"א פתחה את היום כשברקע מגמה מנוגדת: בחזית הפנימית המתיחות בדרום ובירושלים נמשכת, כששאלת היקף התגובה הישראלית עומדת בעינה. בחזית החוץ המגמה החיובית שזורמת מניו יורק, לאחר שאמש שוב שברו המדדים שיאים חדשים. מדד S&P עלה ב-0.7% ורשם את השיא ה-23 השנה; דאו ג'ונס טיפס ב-0.8% ורשם את השיא ה-12 במספר השנה; ומדד נאסד"ק עלה ב-1.1% לרמתו הגבוהה ביותר מאז מרס 2000.

   

  מניות במרכז

  טבע עשויה ליהנות מהבלעדיות על הקופקסון, תרופת המקור של החברה לטרשת נפוצה, יותר זמן מהצפוי. על פי האנליסטית ליאב אברהם מסיטי, ה-FDA ביקש מהחברות המייצרות את הגרסאות הגנריות מידע נוסף הנוגע לגירסה הגנרית של הקופקסון, מה שעשוי לדחות את השקת הגרסאות הגנריות למשך זמן רב מהצפוי. כלומר, ההשקה צפויה לא לפני סוף 2014. טבע עצמה איבדה את הפטנטים על הקופקסון ב-19 במאי, כאשר לכאורה, מיילן ונוברטיס יכולות כבר להשיק גירסה גנרית, אלא שהשתיים עדיין לא קיבלו אישור מה-FDA.

   

  מזור רובוטיקה מאבדת 4% פרסמה נתונים מאכזבים על הזמנות מערכת הרנסאנס ברבעון השני. החברה המפתחת מכשור רפואי מתקדם לניווט כלים כירורגיים בדיוק גבוה ובפולשנות מזערית לניתוחי עמוד שדרה, עדכנה כי קיבלה וסיפקה ברבעון הזמנות של 4 מערכות, שתיים מהן בארה"ב ושתיים מחוץ לארה"ב.

   

  הנפקת הזכויות באי.די.בי פתוח הסתיימה בהצלחה, לאחר ש-99% מבעלי יחידות הזכות - כולל בעלי השליטה אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה - מימשו את זכאותם והזרימו לתאגיד 321.5 מיליון שקל. מקרב הציבור מימשו 96% את זכאותם. במסגרת הנפקת הזכויות, רכשו בעלי השליטה באי די בי יחידות זכות בהיקף של של 231 מיליון שקל - 115.5 מיליון שקל נרכשו על ידי דולפין (Dolphin Netherlands) של אדוארדו אלשטיין וסכום זהה על ידי אקסטרה החזקות של מוטי בן משה. בכך הגדילו את הון המניות שבבעלותם ל-58%.

   

  ביו לייט דיווחה כי החברה הבת וייסיי המפתחת שתל תוך עיני לשחרור מבוקר ומושהה של תרופות עיניים לטיפול בגלאוקומה, קיבלה הודעה כי משרד הפטנטים האמריקאי הנפיק אישר לפטנט נוסף בארה"ב. הפטנט שהתקבל נועד להגן על המנגנון לשחרור החומר הפעיל המצוי בשתל ועל השימוש במנגנון זה לטיפול במחלות עיניים.

   

  הסכם הפצה נוסף לאינסוליין החברה חתמה על הסכם עם רובין מדיקל לשיווק, הפצה ומכירת ה-InsuPad בשוודיה, נורבגיה ודנמרק כבר בתחילת 2015. המפיץ יקבל זכות בלעדית לשיווק המוצר ומכירתו ויהיה אחראי באופן בלעדי על השגת כל האישורים הנדרשים לכך, לרבות שיפוי ביטוחי, וביצוע כל הפעולות שידרשו לצורך זה, כולל, תועמלנות רפואית, הכנת חומר שיווקי, פירסום, הפצה לוגיסטית ותמיכת לקוחות. ההתקשרות בין הצדדים תהיה לתקופת בת ארבע שנים ממועד חתימת ההסכם הסופי.


  פורסם לראשונה 02/07/2014 10:14

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים