שתף קטע נבחר

אחרי הרצח: החוטפים התחילו לשיר. זו קלטת החטיפה המלאה

אין גבול לרוע: ynet מפרסם לראשונה את המשך הקלטת שיחת הטלפון המצמררת של גיל-עד שער למוקד 100 - השיחה שהמשטרה התעלמה ממנה - ובהן ירי נוסף וקריאות "שלוש" (ספירת החטופים). כך נשמעים החוטפים רגע אחרי

ההקלטה המצמררת שנחשפה אתמול ותיעדה את רגעי פיגוע החטיפה בגוש עציון לפני שלושה שבועות, הייתה חלקית בלבד. אורך השיחה מהמכשיר הסלולרי של גיל-עד שער ז"ל היא יותר משתי דקות, ו-ynet מביא לראשונה את ההקלטה המלאה, שבה ניתן לשמוע את המתרחש במכונית החוטפים אחרי הירי הראשון: השיחה בין הרוצחים, גילויי השמחה שלהם ומה שנשמע כזעקת כאב, ככל הנראה של הקורבנות. כך זה נשמע:

 

אחרי שהשוטרת במוקד פונה בפעם האחרונה לשער נשמעים כעת עוד קולות ירי. מהרדיו בוקע ראיון עם ח"כ שלי יחימוביץ' וברקע קריאות שמחה של המחבלים וגם המספר "תלאתה" (שלושה). ההנחה הרווחת עד כה הייתה שהשלושה נורו במסגרת חטיפה שהשתבשה, אבל החלק השני של ההקלטה מעיד שאולי רצח היה כוונתם מלכתחילה.

 

בשיחה שאורכה 2:14 דק' ממשיכים החוטפים לדבר בינם לבין עצמם אבל קשה מאוד לשמוע ולהבין את תוכנה, אלא רק להתרשם מהאכזריות.

 

ההקלטה המצמררת שפורסמה אתמול מתעדת את הרגעים הדרמטיים ביותר באירוע החטיפה והרצח של נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח. שער הצליח להתקשר למוקד 100 ולומר לשוטר שבקו השני: "חטפו אותי". השוטרים לא השכילו להבין בזמן אמת מה קורה מעבר לקו ולהגיב במהירות.

 

בשל המחדל, שעות ארוכות ניתנו לחוטפים להסתיר את גופות הנרצחים ולהימלט. עד מציאת הגופות חלפו 18 יום, הרוצחים עדיין לא אותרו. עד אתמול ניסו במשטרה להמעיט בבהירות של הקלטת, ולרמוז כי לא ניתן להבין ממנה יותר מדי. בצמרת המשטרה היה מי שטען שצמד המילים "חטפו אותי"


לא נאמר או לא נשמע בבירור. אלא שמההקלטה עולה כי גם אם מילים אלה נשמעות בלחישה, הרי שכל מה שנשמע אחר כך בשיחה, כמו צעקות המחבלים, היה חייב להדליק נורה אדומה במוקד 100.

 

ברקע ניתן לשמוע בבירור אדם צועק בעברית במבטא ערבי "ראש למטה, ראש למטה, למטה!". במוקד לא ממש שמעו או לא הבינו: "הלו, הלו!". ייתכן שאחד המחבלים אמר "קח ממנו" (את הטלפון). לפתע נשמעת צעקה ואחריה ירייה, עוד אחת, ואז מה שנשמע כצרור וזעקת כאב רכה. ושוב ירי, ואז שקט. לפי ההערכות, היו אלה יריות קטלניות. נראה שהשיחה שיבשה את תוכניות החוטפים וגרמה להם לרצוח את הנערים מיד, ברכב.

 

השיחה לא נותקה. מכיוון המוקד נשמע קול של אישה. הפעם זו שוטרת, אחראית המוקד, נגדת בדרגת רב סמלת בכירה שנוטלת לידיה את מכשיר הטלפון. היא מנסה להבין מי בקו השני, אבל השקט מתחלף ברעש שבוקע מהרדיו. ח"כ שלי יחימוביץ' נשמעת מדברת בראיון טלפוני. מישהו ברכב החוטפים הגביר את עוצמת הרדיו במכוון, או שהטלפון נפל ליד הרמקול. "תענה לטלפון שלי", אומרת השוטרת האחראית, בזמן שהיא מנסה להבין מי נמצא על הקו. "איפה אתם שם, הלו!" היא שואלת, אבל אין עונה. השיחה מסתיימת.

 

בהכנת הידיעה השתתף רועי קייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
המכונית השרופה שבה נרצחו הנערים
צילום: AFP
מומלצים