שתף קטע נבחר

צפו: העולם המום מהפוליטיקאי שצורח ובוכה

יפן שמקדשת כל כך שקט ואיפוק, לא יודעת איך לאכול את ההתפרצות המדהימה של ריוטרו נונומורה, שמואשם בשחיתות. הווידאו הפך ללהיט ויראלי

סרטון וידאו של פוליטיקאי יפני שנראה פורץ בבכי בלתי נשלט, על רקע האשמתו בבזבוז כספים בנסיעות למעיינות חמים, הפך ללהיט ויראלי עולמי והותיר רבים ביפן עצמה זועמים ותמהים.

 

עוד חדשות בעולם :

 

בסרטון נראה ריוטרו נונומורה, בן 47 מממשלת מחוז היוגו, פורץ בבכי, פולט משפטים חסרי היגיון ומכה בשולחן. "לשנות את יפן ואת החברה", הוא אומר בקול חנוק, מפסיק באמצע המשפט, ולפרקים בוכה בקול רם כל כך עד שהוא צועק. "אני מסכן את חיי", הוא ממשיך.

 

אתר אחד שפרסם את הווידאו זכה לכמעט 640 אלף צפיות נכון להבוקר.

 

מסיבת העיתונאים של הפוליטיקאי היפני נערכה שלשום, ובאה בעקבות דיווח בעיתון "קובה שימבון" שפורסם בשבוע שעבר, ושבו הועלו תהיות בנוגע לביקור של נונומורה במעיינות חמים 106 פעמים בשנה שעברה, נסיעות שבהן השתמש בכספי ציבור.

 

הביקורים האלה לא היו בלתי חוקיים ודווחו לרשויות, אולם עלותם הייתה כ-30 אלף דולר. התביעות להסברים מנונומורה הלכו וגברו בימים האחרונים.

 

המחוקקים במחוז היוגו מקבלים כ-5,000 דולר בחודש להוצאות, כולל נסיעות, אולם ההוצאות אמורות להיות לצורך נסיעות רשמיות, מחקר ותשלומים נוספים הקשורים בתפקיד.

 

עוד התגלה כי נונומורה, שאינו משתייך למפלגה פוליטית גדולה, יצא לנסיעות יומיות נוספות, בהן ביקורים בטוקיו ובעיר פוקואוקה. מבין 195

הנסיעות שלו, אלה לעיירת המעיינות החמים קינוסקי היו התכופות ביותר.

 

התגובה הציבורית המזועזעת להתפרצות והבכי חסר המעצורים של נונומורה במסיבת העיתונאים נובעת גם מהעובדה שביפן פוליטיקאים נוטים להיות שקולים מאוד. התפרצויות כאלה אינן מתקבלות בעין יפה בתרבות השמרנית היפנית שמקדשת הרבה יותר סגנון אישי שקט ומאופק.

 

התנהגותו של נונומורה נתפשה ביפן כקיצונית, ויש במדינה כאלה הסבורים שהיא אף מעידה שהוא חולה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נונומורה מתפרק מול המצלמות
מומלצים