שתף קטע נבחר

הורי דדון ויפרח נפגשו: "אסור לנו להישבר"

הורי הצעירה שנרצחה במגדל העמק הגיעו לנחם את הורי אייל יפרח שנרצח לאחר חטיפתו. איריס יפרח: "יש חור בלב". יעקב דדון: "הממשלה והציבור צריכים להתעורר"

אילנה ויעקב דדון, הוריה של שלי דדון מעפולה שנרצחה בחודש מאי, הגיעו הערב (ה') לנחם את הוריו של אייל יפרח, אחד משלושת הנערים שנרצחו אחרי שעלו על טרמפ בגוש עציון. "באנו לנחם את משפחת יפרח ויצאנו מחוזקים. נתנו לנו כוח", אמר האב בצאתו מבית משפחת יפרח באלעד.

 

בבית משפחת יפרח לא פוסק זרם המנחמים בשבעה. הזוג דדון, שעדיין מחכה להתפתחויות משמעותיות בפרשת רצח בתם בת ה-20, הגיע לחזק את משפחתו של החטוף שנרצח. בין האמהות התפתח שיח מנחם, כשכל אחת מנסה לחזק את השנייה. "הלב שבור הילד לא איתנו, שלי ואייל נמצאים במקום טוב. תסתכלי איזו אחדות בעם ישראל, מתי היה דבר כזה. יש חור בלב אבל יש אמונה.קשה לנו, קשה קשה, שלי לא נמצאת וגיל-עד לא נמצא, גיל-עד ונפתלי ולא נמצאים איתנו", אמרה איריס יפרח. "יש חור גדול בלב. אבל יש אמוּנה. אנחנו נראה אותם, בעזרת השם. עם ישראל עובר תקופה לא קלה ואנחנו מאמינים. אנחנו צריכים להחזיק חזק בשביל עצמנו. אסור לנו להישבר. אסור לנו. אני מסתכלת על התמונות של אייל ובוכה, אני מאלצת את עצמי כי גם הוא טוב. הפ ליד אבא שלנו, אני מרגישה את זה בלב".

 

אילנה דדון ואיריס יפרח. ניחומים הדדיים ()
אילנה דדון ואיריס יפרח. ניחומים הדדיים

 דדון השיבה: "אסור לנו להישבר. אנחנו צריכים להיות חזקים. עם מה שנשאר לנו. זה מה שאני

יכולה להגיד. מאוד קשה. קשה לי". יפרח הוסיפה ואמרה לה: "אני מבינה, את יודעת, הכוחות נמצאים בנו, הם נמצאים בך, בתוך הלב שלך. הם נמצאים. זו מלחמה, זו מלחמה".

 

בצאתם מבית המשפחה הוסיף יעקב דדון מילות ביקורת על תפקוד הממשלה. "אנחנו מקווים שזה הרצח האחרון. זה מזעזע. לא ייתכן שילדים הולכים וחוזרים בתוך ארונות", אמר. "אצלנו המצב שונה כי הרצח של שלי עדיין לא נפתר. איפה הממשלה? איפה ראש הממשלה? כולם רדומים. צריך להטיל עונש מוות על רצח ולא משנה הרצח, אם זה יהודי או ערבי. מה שקרה עם החטופים זה כואב. הם חזרו מבית הספר בדרך הביתה ונרצחו. שלי הלכה למצוא עבודה וגם היא נרצחה. שמענו איך המחבלים צוחקים. צריך להתעורר. הממשלה צריכה להתעורר. הציבור צריך להתעורר. צריך לזעזע את המדינה. שיהיה סוף לאלימות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגש האמהות
שלי דדון ז"ל
צילום: שאול גולן
אייל יפרח ז"ל
צילום: שאול גולן
מומלצים