שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  דאו ג'ונס ננעל לראשונה מעל 17,000 נקודות

  המשקיעים שאבו עידוד מנתוני דו"ח התעסוקה שהראה תוספת של 288 אלף משרות חדשות למשק האמריקני, הרבה מעבר לציפיות. S&P 500 התחזק ב-0.5% לשיא חדש, דאו ג'ונס ונאסד"ק ננעלו בעלייה של 0.6%. בשל יום העצמאות של ארה"ב הבורסות בניו יורק ננעלו היום מוקדם ומחר לא יתקיים מסחר

  שבוע המסחר בבורסת וול סטריט בניו יורק ננעל היום (ה') בעליות שערים. המשקיעים שאבו עידוד מנתוני דו"ח התעסוקה שהראה תוספת של 288 אלף משרות חדשות למשק האמריקאי, הרבה מעבר לצפיות השוק.

   

  דאו ג'ונס ננעל בעלייה של 0.6%, לראשונה מעל רף 17,000 הנקודות ובסיכום שבועי הוסיף 1.3% לערכו. S&P 500 התחזק ב-0.5% לשיא חדש ובסיכום שבועי התחזק ב-1.2%, נאסד"ק עלה אף הוא ב-0.6% ובסיכום שבועי הוסיף 2% לערכו. בשל יום העצמאות של ארה"ב הבורסות בניו יורק ננעלו היום בשעה 20:00 ומחר לא יתקיים מסחר.

   

  ברקע המסחר 

  על פי נתוני דו"ח התעסוקה של משרד העבודה בארה"ב בחודש יוני נוספו למשק האמריקאי 288 אלף משרות, באופן חד פעמי הוקדם פרסום הנתונים ביום בשל חופשת ה-4 ביולי שתתקיים מחר. צפי האנליסטים היה לתוספת של 214 אלף משרות חדשות, לעומת 217 אלף משרות חדשות שנוספו בחודש מאי. השכר השעתי הממוצע במשק עלה ביוני ב-0.2% בהתאם לצפי ובדומה לעלייה שנרשמה במאי.

   

  שיעור האבטלה עמד על 6.1%, הרמה הנמוכה ביותר שנרשמה מאז אוקטובר 2008. הצפי בשוק היה כי שיעור האבטלה ישאר ברמה זהה לזו של חודש מאי - 6.3% מכוח העבודה.

   

  בשבוע שעבר נרשמו 315 אלף דרישות ראשוניות לדמי אבטלה, הצפי היה לקריאה של 314 אלף דרישות חדשות, לעומת 312 אלף דרישות חדשות שנרשמו בשבוע הקודם.

   

  במקביל, נתוני מאזן הסחר של ארה"ב לחודש מאי הראו ירידה של 5.6% בגירעון ל-44.4 מיליארד דולר, כאשר הצפי היה לגירעון של 45.1 מיליארד דולר, ולעומת גירעון של 47.2 מיליארד דולר בחודש הקודם.

   

  רונן מנחם, מנהל מחלקת השקעות ואסטרטגיה במזרחי טפחות בתגובה לנתוני דו"ח התעסוקה: "התמונה התעסוקתית בארצות הברית משתפרת. מקובל להניח כי נחוצה תוספת של 250 אלף משרות לחודש כדי שהכלכלה בארה"ב תגדל בקצב בר קיימא. לדברי יושבת ראש ה-Fed, מדיניות הריבית מכוונת בראש ובראשונה לנושא התעסוקה. לכן, הנתון החדש מגדיל משמעותית את ההסתברות לכך שהריבית בארצות הברית תעלה מוקדם מאשר מאוחר. אם יהיו נתונים דומים בהמשך, אין לשלול שהריבית תעלה עוד השנה".

   

  "עלייה בהסתברות להקדמת עליית הריבית אמורה להוליך לירידות באיגרות החוב הממשלתיות. תשואת האג"ח ל-10 שנים תהיה גבוהה מ-3%, בהשוואה לרמה של 2.63% לפני ההודעה - רצוי להקדים ולקצר מח"מ" סיכם מנחם.

   

  נראה כי המשקיעים בחרו להאמין כי למרות נתוני התעסוקה המפתיעים לטובה, בשל עליית השכר האיטית, הפד לא יבחר להקדים את מועד תחילת העלאות הריבית.

   

  מדד מנהלי הרכש של ISM במגזר הלא יצרני לחודש יוני עמד על 56 נקודות, בדומה לצפי האנליסטים לקריאה של 56.2 נקודות, ולעומת קריאה של 56.3 נקודות בחודש הקודם. ככלל, קריאה גבוהה מ-50 נקודות במדד מצביעה על התרחבות הסקטור ולהפך.

   

  הבנק האירופי המרכזי (ECB) הותיר את הריבית לחודש יולי על כנה ברמה של 0.15%, זאת בהתאם לצפי האנליסטים. המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות. פוטסי בלונדון עלה ב-0.7%, דאקס בגרמניה טיפס ב-1.2%, קאק בפריז והבורסה במילנו עלו ב-1%.

   

  המסחר בבורסות המובילות של אסיה ננעל הבוקר ביציבות . המסחר התנהל בהמתנה לנתוני התעסוקה בארה"ב שיפורסמו היום, ניקיי ביפן והאנג סנג בהונג קונג השילו 0.1%, כאשר נתוני ייצור מפתיעים לטובה בסין נתנו רוח גבית לבורסה בשנגחאי שעברה מירידה של 0.5% לעליות קלות וננעלה בעלייה של 0.2%. מדד הייצור של HSBC בסין עלה ל-53.1 נקודות ביוני מתוצאה של 50.7 נקודות במאי. מדובר בתוצאה הגבוהה ביותר של מדד זה מאז מרס 2013. עיקר העלייה נובעת מסקטור השירותים שמספר המועסקים שלו עלה זה החודש העשירי ברציפות.

   

  מניות במרכז

  מניית קימעונאית המוצרים לחיות מחמד PetSmart זינקה ב-12% לאחר שהחברה דיווחה כי קרן הגידור Jana Partners רכשה 9.9% ממניות החברה. על דיווח רשמי של החברה ל-SEC, קרן הגידור המנוהלת על ידי המשקיע האקטיביסת בארי רוזנשטיין (Rosenstein), מתכננת לנהל דיון עם דירקטויריון החברה לגבי מהלכים אסטרטגיים פוטנציאליים להשאת ערך המניות למשקיעים, כולל בחינת האפשרות של מכירת החברה.

   

  מניית Lululemon Athletica, יצרנית ציוד יוגה אופנתי המסומנת (LULU) נסחרת כעת בעלייה של 3.9% על רקע פרסומים בדבר בחינת אפשרות לרכישת החברה על ידי המייסד דניס ווילסון, והפיכתה לחברה פרטית.

   

  טבע הגישה לבית המשפט בארה"ב עתירה בשם הציבור בנוגע ליכולת לאשר גרסאות גנריות של קופקסון. עתירה זו מוגשת בהמשך לפנייה מטעם ה-FDA להגשת

  מידע הנובע ממחקר ביטוי גנים אשר ערכה טבע בנוגע להשפעת הקופקסון על מטופלים. המידע הוצג ל-FDA לפני מספר חודשים, והסוכנות ביקשה מטבע להגישו במסגרת העתירה, וזו הוגשה אתמול לסוכנות. מדובר בפעם השישית שבה טבע מנסה לבצע מהלך משפטי תחת - Citizen Petition, זהו הליך לפיו ניתן לדרוש מהרגולטור לבחון פעולה העשויה להוביל לנזק בלתי הפיך למטופלים. בעתירה עצמה השוותה טבע בין הקופקסון לבין כמה גרסאות גנריות לקופקסון.

   

  פייסבוק רכשה את לייברייל (LiveRail), סטארט-אפ המחברת בין משווקים למוציאים לאור באינטרנט. החברה מספקת פרסום מוכוון קהל יעד באמצעות אינטרנט ומובייל בנפח של כ-7 מיליון סרטונים בחודש. כך אמר אתמול לאתר TechCrunch גורם המקורב לעסקה. הרכישה של לייברייל, יכולה לסייע לפייסבוק להגדיל את אחיזתה בתחום פרסום הווידאו ברשת – תחום הצובר תאוצה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים