שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בקרוב: רעידת אדמה במשטרת ישראל
  המשטרה עוד לא התאוששה מהמחדל במוקד 100, ובימים הקרובים תיחשף פרשה חמורה שתטלטל את הארגון שאמון על אכיפת החוק

  האמון הציבורי במשטרת ישראל נמצא בימים האלה בשפל חסר תקדים בעקבות המחדל במוקד 100, ופרשה שתפורסם בקרוב צפויה לחולל בארגון בראשו עומד המפכ"ל יוחנן דנינו טלטלה חסרת תקדים.

   

  לפי שעה, מסיבות שלא ניתן לפרט, כלי התקשורת מנועים מלפרסם את פרטי הפרשה, אף שהפכה לשיחת היום בצמרת המשטרה. ידיעה קצרה שפורסמה אתמול אחר הצהריים (ה') בנושא באחד מכלי התקשורת המרכזיים נגנזה כעבור זמן קצר.

  המפכ"ל דנינו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  המפכ"ל דנינו(צילום: מוטי קמחי)

  הפרשה החדשה היא רק האחרונה ברצף מדאיג של תקלות במשטרת ישראל. רק השבוע, בעקבות המחדל במוקד 100 לאחר חטיפת שלושת הנערים, פרסמה המשטרה את מסקנות הוועדה לבדיקת הטיפול המשטרתי בשלבים הראשונים של אירוע חטיפת שלושת הנערים, ובמיוחד בשיחת הטלפון מגיל-עד שער, שנשמע אומר בהקלטה "חטפו אותי".

   

  הוועדה קבעה כי בניגוד להנחיות, השיחה שהתקבלה מאחד הנערים לא סווגה על-ידי המוקד "שיחת מצוקה" או "שיחת הטרדה". למעשה, השיחה לא סווגה כלל אף על פי שהיה צריך לסווג אותה "שיחת מצוקה" ולנסות לאתר את זהותו של המטלפן. המפכ"ל יוחנן דנינו כינה זאת "כשל חמור ביותר", והורה על הדחת ארבעה קצינים.

   

  עד פרשה שהביכה את המשטרה היא זו של ניצב ניסו שחם, שפוטר מהמשטרה לאחר כתב אישום

   שהוגש נגדו בטענה כי ניהל מערכת יחסי מין עם שוטרות שהיו פקודות שלו בהיותו מפקד מחוז ירושלים. כתב האישום נגד שחם מתנהל בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב. במקומו מונה יוסי פריינטה למפקד מחוז ירושלים.

   

  אחד מבכירי המשטרה עד לא מכבר, ניצב מנשה ארביב, הסתבך אף הוא בפרשה שטלטלה את המשטרה - והובילה לפרישתו. חודש לאחר חשיפת פרשת "הרב והניצב" ויציאת מפקד יחידת להב 433 לחופשה כפויה, הודיע ניצב ארביב על פרישה לאחר 36 שנות שירות, על רקע הבנתו כי לא יוכל לחזור לשירות במשטרה. מאז פרישת ארביב אין מפקד ללהב 433.

   

  פרשה קודמת שהסבה אף היא מבוכה רבה למשטרה הייתה פרשת חגי פליסיאן, הנאשם ברצח בבר-נוער, ששוחרר ממעצר אחרי שמונה חודשים שבהם היה עצור בחשד לביצוע הרצח בתל אביב.


  פורסם לראשונה 03/07/2014 22:38

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים