שתף קטע נבחר

הכירו את הצוואה ההדדית

צוואה הדדית טובה כדי למנוע חיכוכים בין הורים וילדים. עו"ד זיו בייטל מסביר עליה

כשמישהו נפטר, ובמידה ולא ציווה אחרת, רכושו יחולק שווה בשווה בין בת או בן זוגו לבין ילדיו. ירושה כזו יכולה להיות בעייתית מאוד ולשם כך נוצרה בעצם הצוואה ההדדית.

 

 

 

אז מה זו בכלל צוואה הדדית? עורך דין זיו בייטל, מומחה בדיני משפחה, צוואות וירושה, מסביר שצוואה הדדית היא צוואה אותה עושים שני בני הזוג יחד כצוואה משותפת. בצוואה כזו נקבע בעצם כי הרכוש יעבור במידת הצורך לבן הזוג שנותר בחיים והוא, אחרי מותו, יוריש את כל הרכוש לילדים או למי שזכאי לרשת.

 

צוואה משותפת באה למנוע חלוקה בעייתית בין הורה לילדים. כשאחד מבני הזוג מת, אומר עורך דין בייטל, בצוואה רגילה וסטנדרטית הוא מוריש חצי לילדיו וחצי לבן הזוג. עם זאת נוצרים הרבה פעמים מצבים בעייתיים.

 

כדוגמא, נותן עורך דין בייטל מקרה של ילד ובת זוג שירשו יחד דירה - חצי חצי. הבן מעוניין למכור את החצי שלו. בן הזוג רוצה להמשיך ולחיות בדירה. מה עושים? לשם כך בעצם נועדה הצוואה המשותפת. הכל שייך לבן הזוג עד מותו, ואז הכל עובר ליורשים.

 

ומה קורה אם אחרי מות בן הזוג מי שנותר בחיים רוצה לשנות? איך עורכים בכלל צוואה כזאת באופן נכון ותקין ומה הפתרון לכל אותם מקרים בעייתיים? עורך דין זיו בייטל מסביר כיצד יש לבצע נכון את התהליך, מה חשיבות הדבר ואיך ניתן למנוע לעתים את התסבוכת מכלתחילה. צפו.

 

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם המומחים המוצגים במסגרתם


פורסם לראשונה 03/07/2014 22:56

 

מומלצים