שתף קטע נבחר

בדרך להיפטר מהמשקפיים

ד"ר עאדל ברברה מסביר מהם הסוגים השונים הקיימים בניתוחי לייזר לעיניים ואיך מחליטים מה נכון עבורנו

אז נכון שהיום משקפי הראייה הפכו לפריט אופנה מעוצב וטרנדי והם מהווים חלק מההופעה החיצונית שלנו, אבל יש גם מי שישמח להיפטר מהמשקפיים שלו לתמיד.

 

ד"ר עאדל ברברה מדגיש כי ניתוח להסרת משקפיים אינו ניתוח קוסמטי בלבד, הוא מתקן את הראייה והמטופל כבר לא תלוי באביזרים חיצוניים כמו עדשות או משקפיים לשם ראייה. מדובר בניתוח הבטוח ביותר שקיים ברפואה - בתנאי שמבצעים אותו למטופל המתאים לניתוח ובתנאי שמשתמשים בטכניקה המתאימה לו. הודות לבטיחות הניתוח כיום, ניתן לבצעו בו זמנית לשתי העיניים.

 

 

 

ד"ר ברברה מבדיל בין שני הניתוחים המקובלים היום - שיוף שטחי ושיוף עמוק. למרות שחשוב להדגיש שבסופו של התהליך, המטרה היא אותה מטרה - תיקון קוצר או רוחק ראייה כדי להיפטר מהמשקפיים אחת ולתמיד.

 

ההבדל הראשון הוא שהשיוף העמוק הוא שיוף שמצריך פרוצדורה ניתוחית מעט מסובכת יותר. אומנם זמן הניתוח זהה כמעט לחלוטין (כעשר דקות בשני המקרים) אבל בעוד שבשיוף השטחי אנחנו מסירים רקמה מהקרנית כדי לשנות את הקימור שלה, הרי בשיוף העמוק אנחנו כבר ממש פותחים את הקרנית ועושים סוג של מיתלה בחלק העליון שלה.

 

תופעות הלוואי זהות בשני הניתוחים ובדרך כלל מתבטאות ביובש בעיניים וסנוורי לילה זמניים אצל רוב המנותחים. מבחינת סיבוכים - כאמור, מדובר באמת באחד הניתוחים הבטוחים ביותר שיש, אך כאשר מתרחשים סיבוכים בשיוף העמוק, הם קשים יותר, באופן יחסי, מאשר בשיוף השטחי. עם זאת יש לציין שהשיפור בטכנולוגיות הניתוחיות ובמכשור האבחוני הפחית סיבוך זה עוד יותר. 

 

בסופו של דבר, מסכם ד"ר ברברה, ההחלטה באיזה ניתוח לבחור תתקבל על ידי הרופא המטפל והמטופל, עם זאת, שיוף עמוק לא מתאים למשל לאנשים העוסקים בקרבות מגע, חיילים קרביים וכדומה.

 

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם המומחים המוצגים במסגרתם

 

מומלצים