שתף קטע נבחר

"המוסד חיסל את יד ימינו של סמיר קונטאר"

עיתון המקורב לחיזבאללה טוען כי "סוכני מוסד" חיסלו בסוריה לפני 3 שבועות את מוופק בדריה, שהיה מעורב בירי רקטות לגולן. אתרי אופוזיציה טענו כי סייע לרוצח משפחת הרן, אך אמרו: הוא נהרג בקרבות

זה קרה לפני כשלושה שבועות, אבל כעת נחשפים הפרטים: מוופק בדריה, שאנשי אופוזיציה למשטרו של בשאר אסד טענו כי היה "יד ימינו של סמיר קונטאר", נהרג ב-17 ביוני בפיצוץ מכוניתו בגולן הסורי. העיתון "אל אחבאר", המזוהה עם חיזבאללה ומקורב למשטר הסורי, ציטט הבוקר (יום שבת) גורמים שטענו כי "סוכני מוסד" חיסלו את בדריה, המכונה גם אבו ענאד. עם זאת, באופוזיציה אמרו כי הוא נהרג בקרבות מול המורדים.

 

על פי הדיווח, בדריה חוסל בפיצוץ מכוניתו באזור דורין, בעת שנסע בכביש הראשי בין קונייטרה לדמשק. בדריה, שלפי הטענות היה מעורב בפעולות טרור נגד ישראל, הוא תושב העיירה חדר השוכנת באזור החרמון הסורי. "מקורות ביטחוניים" טענו בפני העיתון כי הפיצוץ ברכבו של בדריה נגרם ממטען חבלה שהוצמד למכוניתו על ידי "סוכני מוסד".

 

לפי הטענות, החיסול אירע בתגובה לירי כמה רקטות לעבר שטח ישראל במרס האחרון, ירי שבוצע על ידי הצבא הסורי וחיזבאללה. גורמים מקומיים אמרו ל"אל אחבאר" כי הבכיר שחוסל, ממוצא דרוזי, פעל כחלק מהמערך הצבאי במחוז קונייטרה שפועל נגד יעדים ישראלים בגולן.

 

באתרי האופוזיציה הגדירו את בדריה כיד ימינו של סמיר קונטאר, רוצח משפחת הרן, שגם הוא דרוזי. קונטאר שוחרר במסגרת העסקה שנחתמה בין ישראל לבין חיזבאללה בשנת 2008, ובמסגרתה הוחזרו לישראל גופותיהם של אלדד רגב ואודי גולדווסר. עם זאת, באתרים אלו נכתב כאמור שבדריה נהרג בקרבות בסוריה.

 

הכפר חדר, מקום מגוריו של בדריה, הוא אחד היחידים בגולן הסורי שנותרו נאמנים למשטר אסד, פרט לקונייטרה. באזור זה פועלות הוועדות להגנת המולדת, מיליציות סמי-צבאיות הנאמנות למשטר הסורי ושיש להם קשר גם לארגון חיזבאללה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוופק בדריה
צילום: רויטרס
סמיר קונטאר
צילום: רויטרס
מומלצים