שתף קטע נבחר

קים ג'ונג און שולח צבא מעודדות לד' קוריאה

הרודן האכזר מצפון קוריאה החליט שארצו תשתתף במשחקי אסיה, אבל כמו תמיד לא ספורטאיו ימשכו את תשומת הלב, אלא להקת המעודדות של אשתו

צפון קוריאה הודיעה הבוקר כי היא מתכוונת לשגר משלחת של מעודדות למשחקי אסיה שייערכו אצל האויבת הגדולה ביותר שלה, דרום קוריאה, כדי שאלה יעודדו את הספורטאים הצפון קוריאנים שישתתפו במשחקים.

 

עוד חדשות בעולם :

 

צפון קוריאה החרימה את משחקי אסיה ב-1986 ואת אולימפיאדת 1988 שנערכו בסיאול, אולם השתתפה במשחקי אסיה שנערכו בעיר הדרום-

קוריאנית בוסאן ב-2002 ובמשחקי האוניברסיטה בדאנגו, גם כן בדרום-קוריאה, ב-2005. היא השתתפה גם באליפות אסיה באתלטיקה באינצ'און שבדרום קוריאה ב-2005.

 

בכל שלושת האירועים שלחה צפון קוריאה "צבא עידוד", שהורכב ברובו מנשים צעירות. בדרום קוריאה הן כונו "צבא היפות", ובדרך כלל במהלך המשחקים הן זכו לתשומת לב רבה עוד יותר מהספורטאים עצמם.

צבא המעודדות של צפון קוריאה באירועים קודמים (צילום: AP) (צילום: AP)
צבא המעודדות של צפון קוריאה באירועים קודמים(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

בין המעודדות שלקחו חלק ב"צבא העידוד" ב-2005 הייתה גם רי סול ג'ו, מי שלימים הפכה לאשתו של מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און.

 

דרום קוריאה וצפון קוריאה נמצאות רשמית במצב של מלחמה, למרות הפסקת האש השוררת - למעט פרקי זמן קצרים - בחצי האי מאז 1953.

הגבול בין שתי המדינות נחשב לגבול המבוצר בעולם.

 

פרשנים טוענים כי עצם שליחת הספורטאים והמעודדות למשחקי אסיה מצביע על רצונה של פיונגיאנג להראות שפניה לשלום, בניסיון למשוך משקיעים וסיוע כלכלי שיסייעו לכלכלת המדינה. עם זאת, גם בעבר יצרו הצהרות פייסניות וצעדים מרוככים של צפון קוריאה תקוות שווא, אבל בסופו של דבר אחריהם באה דווקא החרפה ביחסים בין שתי הקוריאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
"צבא היפות", קוראים להן בדרום קוריאה
צילום: AP
מומלצים