שתף קטע נבחר

תוכנית חדשה לגליל העליון: יהפוך למרכז בינ"ל מוביל לחדשנות ולתעשייה בתחום מזון מרפא

היוזם, ח"כ אראל מרגלית: "נביא בשורה חדשה ואופק תעסותי נרחב לתושבי הצפון"

תוכנית חדשה: הגליל העליון יהפוך למרכז בינלאומי מוביל לחדשנות ולתעשייה בתחום מזון המרפא. מדובר בפרויקט המחבר בין שני תחומים שבהם מדינת ישראל נמצאת בחזית המדע: תחום המחקר והפיתוח בחקלאות ותחום ההיי-טק והביוטכנולוגיה. 

יוזמה חדשה של ח"כ מרגלית (שני מימין) ()
יוזמה חדשה של ח"כ מרגלית (שני מימין)

בחודשים האחרונים עמלו ראשי מועצות, ראשי ערים, אנשי אקדמיה ומחקר, חקלאים ויזמים מהגליל העליון, בהובלת ח"כ אראל מרגלית (העבודה), יו"ר שדולת הצפון בכנסת ובעברו יזם הייטק ויזם חברתי מצליח, לעיבוד רעיון וגיבוש היוזמה הלאומית החדשה. היוזמה צפויה להוביל לשינוי דרמטי בגליל ולייצר בשנים הבאות אלפי מקומות עבודה באזור. הפרויקט מסתמך על העוצמות האזוריות בתחום החקלאות, המחקר היישומי, הביוטכנולוגיה וההיי-טק ויהווה מנוע צמיחה מחולל שינוי לגליל המזרחי ולצפון כולו.

 

פרויקט זה הוא השלישי של ח"כ אראל מרגלית. בפרויקט הראשון כיזם פרטי הקים את רובע המדיה בירושלים, מועדון זאפה במעבדה בירושלים ופרויקט חברתי "בקהילה" בשש שכונות בעיר. בפרויקט השני עבר דרומה והוביל את הקמת רובע הסייבר בעיר באר שבע, ובה הקים את חממת הסייבר הכוללת כבר ארבע חברות, והביא לעיר חברות בינלאומיות כגון: EMC, Lockheed Martin, ,CiscoIBM.

 

ח"כ מרגלית: "המהפכה הגדולה הבאה תהיה בתחום ה-Medical food. הנושא תופס תאוצה בעולם, ולגליל המזרחי יש את כל הנתונים הטבעיים, ההון האנושי והידע, על מנת להפוך למוביל תחום בארץ ואף בעולם. כבר בשלב זה אנו פועלים להקמת חממה טכנולוגית בקריית שמונה, אשר תוביל את הפיתוח באזור זה בשילוב עם חברות ישראליות ובינ"ל שיגיעו בהמשך לאזור. בקהילת המשקיעים בישראל ובחו"ל קיימת התעניינות רבה בתחום והיתרונות שיש לאזור הצפון ברורים. מדובר בפרויקט חסר תקדים שסביבו התאחדה בצורה יוצאת דופן כל ההנהגה המקומית, ותוך תכנון וניהול נכון, נביא בשורה חדשה ואופק תעסוקתי נרחב לתושבי הצפון".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ח"כ מרגלית
צילום: ירון ברנר
מומלצים