שתף קטע נבחר

הבורסה ננעלה בירידות על רקע "צוק איתן"

מדד ת"א 25 ירד ב-1% ות"א 100 ירד ב-1.3% - במחזור מסחר גבוה של 1.43 מיליארד שקל; פסגות: "מומלץ שלא להיחפז ולבצע שינויים מהותיים בתיקים". אלגומייזר טיפסה ב-6% וקמטק קפצה ב-12.5%

בהתאם למגמה ששלטה במהלך היום, בורסת ת"א ננעלה היום (ג') בירידות, במחזור גבוה של 1.43 מיליארד שקל.

 

מדדי מניות

מדד תל-אביב 25 ירד ב-0.97% ל-1,366.02 נקודות. מדד תל-אביב 100 ירד ב-1.27% ל-1,228.78 נקודות. מדד נדל"ן ירד ב-0.9% ל-384.09 נקודות. מדד הבנקים ירד ב-0.34% ל-1,269.79 נקודות.

 

ברקע המסחר

אלדד תמיר, מנכ"ל ובעלים בתמיר פישמן התייחס לירידות בתל אביב בשני ימי המסחר האחרונים: "הירידות בשווקים בימים האחרונים הם ביטוי להיסטריה. תמיד לאחר אירועים כאלו הבורסה חוזרת אל המקום שהייתה בו, תמיד כאשר הפחד עובר, והוא תמיד עובר, השווקים מתקנים. ובכל זאת אנשים עושים את אותה טעות שעולה להם לא מעט. בסוף צריך לקנות ניירות ערך בזול ולמכור ביוקר ולא הפוך" אמר תמיר. "אני מניח שהתהליך הזה ימשיך כמה ימים נמשיך לראות קצת ירידות, בקצב הולך ומתמתן ומיד אחריי זה תיקון חזק, חד יומי וחזרה לרמת המחירים של לפני ההיסטריה", סיכם תמיר.

 

אורי גרינפלד הכלכלן הראשי של פסגות מתייחס להשפעה של ההסלמה הגיאופוליטית על השווקים: "ההסלמה בזירה הגיאופוליטית גורמת בימים האחרונים לתנודתיות רבה בשוק המניות והאג"ח המקומי. השפעת אירועים אלה תופסת מקום בכל רבדי החברה ובפרט בשוק ההון המשמש כמראה למצב רוחם של המשקיעים. מניסיון העבר, ניתן לראות כי בשל "אפקט הפחד" הפסיכולוגי, שוק ההון נוטה בד"כ לתגובת יתר. אולם, בבחינת אירועים דומים, עולה כי לאחר שהאבק שוקע והבהלה שוככת נכנסים האירועים לדפי ההיסטוריה ומפנים את מקומם לכלכלה. לכן, ברוב האירועים בעבר התיקון בשוקי ההון היו מהירים לא פחות מהירידות עצמן ולכן באופן כללי מומלץ שלא להיחפז בקבלת החלטות אמוציונאליות לאחר אירועים ביטחוניים ופוליטיים ולבצע שינויים מהותיים בתיקים". 

 

מניות במרכז

אחרי צניחה של 40% בשבוע - אלגומייזר מנסה להרגיע את המשקיעים. אחרי שבכתב התביעה שהוגש כנגד מייסדת אלגומייזר (המניה טיפסה ב-6%) הילה פז, בבית הדין לעבודה, התגלה כי מצבה של התוכנה שפיתחה החברה אינו מתקדם כפי שהיה נדמה, כעת מפרסמת החברה כי אב הטיפוס לתוכנה יהיה מוכן לשיווק בסוף החודש. החברה פיתחה תוכנה שאמורה לשפר את ביצועי הקמפיינים הפרסומיים באינטרנט.

 

קמטק (המניה קפצה ב-12.5%) הודיעה אתמול על השקת הדור הבא של פלטפורמת הבדיקות והמדידה לבקרת תהליכי ייצור עבור תעשיית המוליכים למחצה והמעגלים המודפסים (Semiconductor Inspection and Metrology Platform), בתערוכת Semicon West אשר תיפתח היום, בסן פרנסיסקו. מערכת ה-Eagle נועדה לתמוך בשוק הצומח של המארזים המתקדמים (Advanced Packaging) באמצעות טכנולוגיות מובילות, הן בתחום התוכנה והן בתחום החומרה, המאפשרות בדיקה ומדידה ראשונה מסוגה של מארזים תלת מימדיים מסוג 2D ו-3D על גבי פלטפורמה אחת.

 

רמי לנגר, סגן נשיא ומנהל חטיבת המוליכים למחצה של קמטק: "קו ייצור חדש זה יחזק את מעמדנו כחברה מובילה בשוק בדיקות המוליכים למחצה ונשען על הניסיון שלנו בבדיקות בטכנולוגיית bump ומטרולוגיה. בתוך זמן קצר קיבלנו מספר הזמנות ראשונות למוצר החדש מיצרנים מובילים של מוליכים למחצה. אנו רואים בכך הבעת אמון ביכולות הטכנולוגיה שלנו לספק בדיקה ומדידה מהירה, מדויקת וחסרת תקדים עבור מארזים תלת מימדיים מסוג 2D ו- 3D התומכים בתעשייה המתפתחת". 

 

בריינסוויי הודיעה כי קיבלה את אישור ה-Health Surveillance Agency of Brazil) ANVISA) לשיווק והפצה של מערכת ה- Deep TMS של החברה בברזיל בהתוויות הבאות: דיכאון, הפרעה דו-קוטבית (מאניה - דפרסיה), סכיזופרניה, PTSD, פרקינסון וכאב כרוני. עוזי סופר, מנכ"ל החברה: "זהו יום חשוב נוסף לבריינסוויי. האישור הרחב שהתקבל על שש אינדיקציות, מעצים את חשיבותו של האישור. אנו כבר נערכים להשקת המוצר בשוק הברזילאי עם השותף המצוין שלנו UCB-Maizler ופועלים על פי תכנית שהכנו מראש.


פורסם לראשונה 08/07/2014 10:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל
מסכים אדומים בבורסה בת"א
צילום: דנה קופל
מומלצים