שתף קטע נבחר

פלורידה: כינו פלסטינים "ג'וקים" ופוטרו

שני עורכי דין מהסנגוריה הציבורית כתבו בפייסבוק הודעות נאצה נגד פלסטינים שחגגו את רצח שלושת הנערים שגופותיהם אותרו בשבוע שעבר. "זו הסיבה שהפלסטינים הם הג'וקים של העולם. צריך לשרוף אותם"

שני עורכי דין בסנגוריה הציבורית של מחוז ברווארד בדרום פלורידה קיבלו אתמול (יום ג') הודעה על סיום עבודתם בעקבות הודעות נאצה שכתבו בדפי הפייסבוק שלהם נגד פלסטינים. הסיבה לדברים שנכתבו הייתה לאחר שקראו על גילויי שמחה של פלסטינים בעקבות רצח שלושת הנערים גיל-עד שער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל.

 

לפני שבוע, יומיים לאחר מציאת גופותיהם של החטופים, העלו עורכי הדין גארי שרס וברוס רטיקוף פוסטים בעמודים שלהם: "הם בדיוק אותם חזירים מצחינים שהם לא אוכלים", כתב שרס בהתייחס למסורת האיסלאמית שאוסרת אכילת חזיר. גם רטיקוף תקף בחריפות. "זוהי בדיוק הסיבה לכך שהפלסטינים נחשבים לג'וקים של העולם. צריך לשרוף את הפלסטינים".

 

לשכת הסנגוריה הציבורית בדרום פלורידה לא ידעה על הפוסטים שפרסמו שני עורכי הדין. העיתון "סאן סנטינל" בפלורידה פרסם באותו היום את ההתבטאויות של שרס ורטיקוף, וקבוצות למען זכויות אדם ותושבים מיהרו להתלונן ללשכה.

מחלקים ממתקים בעזה אחרי חטיפת הנערים ()
מחלקים ממתקים בעזה אחרי חטיפת הנערים

גילויי שמחה בעזה ()
גילויי שמחה בעזה

יו"ר הלשכה במחוז ברווארד, הווארד פינקלשטיין, אישר בראיון לעיתון כי השניים פוטרו. "זו השפה שהשתמשו בה לפני השואה. השפה הזו הופכת את האנשים שעומדים מאחורי הדברים ללא אנושיים". דוברת לשכת הסנגוריה במחוז ציינה בהודעה כי בעבר הוענש רטיקוף בגין מילות גנאי שהשמיע כלפי מוסלמים וכלפי אזרחים שהגיעו ממדינות המזרח התיכון.

 

לובנא אבואלן, בת למהגרים פלסטינים ועמיתה לעבודה של שני עורכי הדין, התפלאה על ההתנהגות שהפגינו החברים שלה. "הם היו חברים שלי וזה מעציב אותי. אנשים חושבים שהם יכולים לכתוב דברי שטנה ולא לשאת בתוצאות. אני שמחה שנולדתי בפלסטין", אמרה.

 

השניים ניסו להגן על דבריהם בתגובות שפרסם ה"סאן סנטינל" לאחר הודעת הפיטורים. "זו בכלל הייתה קרובת משפחה", הסביר רטיקוף. למרות זאת הוא הגן על הדברים. "זו הייתה זכותה להביע את דעתה מתוקף חופש הביטוי. הפיטורים שלי הם הפרה של זכויותיי החוקתיות. אני רותח מזעם". שרס הבהיר בתגובתו לעיתון כי דבריו כוונו ישירות לכתבה שראה על חגיגות הפלסטינים לאחר רצח שלושת הנערים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
שלושת הנערים שנרצחו
צילום: שאול גולן
מומלצים